1 Dean Podgornik (Slo) Perutnina Ptuj 5.09.14
2 Jeroen Boelen (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team
3 Yoeri Beyens (Bel) Quick Step - Davitamon - Latexco
4 Marco Bos (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko
5 Denis Sosnovtchenko (Rus) Angelin Travel-RO St Petersburg
6 Dmitri Kozontchuk (Rus) Angelin Travel-RO St Petersburg
7 Koen de Kort (Ned) Rabobank
8 Jos Lucassen (Ned) Axa Cycling Team
9 Thijs Zonneveld (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko
10 Mads Christensen (Den) Danish National Team
11 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
12 Vincent van Rijn (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team
13 Rory Sutherland (Aus) Rabobank
14 Radoslav Rogina (Slo) Perutnina Ptuj 0.08
15 Arno Wallaard (Ned) Quick Step - Davitamon - Latexco 1.35
16 Roy Curvers (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team
17 Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj
18 Juliën Smink (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team 1.37
19 Martijn Maaskant (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
20 Tom de Meyer (Ned) Bloks Nijdam
21 Johnny Hoogerland (Bel) Quick Step - Davitamon - Latexco
22 Bart Oegema (Ned) Bert Story-Piels 1.41
23 Mario Ickx (Bel) Quick Step - Davitamon - Latexco 1.43
24 Lasse Bochman (Den) Danish National Team
25 Eelke van der Wal (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoi 3.50
26 Michiel Elijzen (Ned) Rabobank 9.54
27 Corne Castein (Ned) Apac Cycling Team 11.15
28 Sieger Haakma (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoirs
29 Maint Berkenbosch (Ned) Apac Cycling Team
30 Niek Voskamp (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoirs
31 Folkert de Haan (Ned) Apac Cycling Team
32 Dennis Smit (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
33 Frank van Dulmen (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko
34 Peter van Agtmaal (Ned) Axa Cycling Team
35 Michael Mourecek (Cze) Asc Dukla Praha
36 Tomislav Danculovic (Slo) Perutnina Ptuj
37 Robin van der Pluijm (Ned) Bert Story-Piels
38 Rick Flens (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
39 Olivier Kaisen (Bel) Quick Step - Davitamon - Latexco
40 Marvin van der Pluijm (Ned) Bert Story-Piels
41 Jens Mouris (Ned) Rabobank
42 Sergey Firsanov (Rus) Angelin Travel-RO St Petersburg
43 Stanislav Belov (Rus) Angelin Travel-RO St Petersburg
44 Andreas Finnerup (Den) Danish National Team
45 Arne Kornegoor (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko 12.45
46 Tom Veelers (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko
47 Anton Wouters (Bel) Quick Step - Davitamon - Latexco
48 Thijs Verhagen (Ned) Rabobank
49 Ruud Aerts (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team 14.45
50 Dominique Rollin (Can) Canadian National Team
51 John Sulkers (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
52 Kenny van Hummel (Ned) Rabobank
53 Hans Dekkers (Ned) Rabobank
54 Jasper Lenferink (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoirs
55 Steven Peters (Ned) Cycling Team Löwik Meubelen - Tegeltoko
56 Camiel Dénis (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoirs
57 Martijn Stougje (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
58 Peter Möhlmann (Ned) Axa Cycling Team
59 Patrick Koeman (Ned) Bert Story-Piels
60 Stef Clement (Ned) Van Hemert Groep Cycling Team 23.30
61 Bram de Waard (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
62 Sergey Lazarev (Rus) Angelin Travel-RO St Petersburg
63 Bas Waaijer (Ned) Stichting Wieleront - Wikkeling Espoirs
64 Ronald Schür (Ned) Apac Cycling Team
65 Lasse Siggaard (Den) Danish National Team
66 Martin Pedersen (Den) Danish National Team
67 Andrej Omulec (Slo) Perutnina Ptuj
68 Michael Demin (Den) Danish National Team
69 Rudy Vriend (Ned) Van Vliet - Ebh advocaten
70 Bertil Klootwijk (Ned) Bloks Nijdam
71 Alain van Katwijk (Ned) Axa Cycling Team
72 Mart Louwers (Ned) Axa Cycling Team
73 Vojtech Dlouhy (Cze) Asc Dukla Praha
74 Niki Terpstra (Ned) Bloks Nijdam
75 Petr Lazar (Cze) Asc Dukla Praha
76 Jean-Francois Laroche (Can) Canadian National Team