1. Riccardo ZOIDL mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein ( mix team KC SPORT MOST / RC ARBÖ GOURMETFEIN WELS )
2. Zdeněk MLYNÁŘ FOCUS CYCLING ZNOJMO
3. Alois KAŇKOVSKÝ ASC DUKLA PRAHA
4. Gernot AUER mix team 2 - WSA-VIPERbike
5. Adam HOMOLKA mix team 2 - WSA-VIPERbike ( WSA-VIPERbike )
6. Werner Riebenbauer mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein ( Austria Cycling Federation Track )
7. Tomáš BUCHÁČEK WHIRLPOOL - AUTHOR
8. Jaroslav KULHAVÝ Specialized Racing Team ( SPECIALIZED RACING )
9. Ondřej TKADLEC SKC PROSTĚJOV
10. Dejan BAJT mix team 1 - RSC AMPLATZ
11. Rostislav KROTKÝ AC SPARTA PRAHA
12. Matej MARIN mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein ( RC ARBÖ Wels Gourmetfein )
13. Maris BOGDANOVIČS Latvian national team
14. Tomáš DANAČÍK WHIRLPOOL - AUTHOR
15. Jakub KRATOCHVÍLA ARBÖ GEBRÜDERWEISS OBERNDORFER ( ARBÖ GEBRÜDERWEISS OBERNDORFE )
16. Filip TARAGEL mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK
17. Adam VALEŠ DUKLA PRAHA
18. Martin HAČECKÝ ASC DUKLA PRAHA
19. Petr LECHNER ARBÖ GEBRÜDERWEISS OBERNDORFER ( ARBÖ GEBRÜDERWEISS OBERNDORFE )
20. Jakub BUČO AŠK INTER Bratislava
21. Daniel TUREK TJ FAVORIT BRNO
22. Tomáš MEDEK MADETA FITNESS/SPECIALIZED
23. Michal Habera mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK ( Cyklo-team HABERA )
24. Athanasios MARKOS AC SPARTA PRAHA
25. Matej JURČO WHIRLPOOL - AUTHOR ( ŠK TATRANSKÉ ORLY L.HRÁDOK )
26. Tomáš ZECHMEISTER CK ATHENY 2004
27. Martin HUNAL AC SPARTA PRAHA
28. Liam POOLE mix team 2 - WSA-VIPERbike
29. Josef HOŠEK WHIRLPOOL - AUTHOR
30. Jan JOBÁNEK MERIDA BIKING TEAM
31. Paul ILLENBERGER mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein
32. Lukáš SMOLA FOCUS CYCLING ZNOJMO
33. Martin SCHÖFFMANN mix team 2 - WSA-VIPERbike ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
34. Matěj LASÁK MAX CURSOR
35. Stanislav KOZUBEK WHIRLPOOL - AUTHOR
36. Stanislav HEJDUK MADETA FITNESS/SPECIALIZED ( TOP TEN TEAM Teplice )
37. Martinš SAVICKIS Latvian national team
38. Viktor VRÁŽEL SKC PROSTĚJOV
39. Dominik CHLUPÁČ TJ FAVORIT BRNO
40. Michal KESL CK Příbram
41. Wolfgang GEISLER mix team 2 - WSA-VIPERbike ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
42. Markus GÖTZ mix team 2 - WSA-VIPERbike ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
43. Martin Mahďar mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK
44. Jiří NESVEDA AC SPARTA PRAHA
45. Josef ČERNÝ LMGKK WIBATECH ZIEMIA BRZESKA
46. Daniel Gollmann ARBÖ Rapso Knittelfeld
47. Václav VIKTORIN AC SPARTA PRAHA
48. František PAĎOUR WHIRLPOOL - AUTHOR
49. Tomáš OKROUHLICKÝ FOCUS CYCLING ZNOJMO
50. Tomáš ČER BIKESTYLE.CZ
51. Martin HEBÍK FOCUS CYCLING ZNOJMO
52. Jan WOLF FOCUS CYCLING ZNOJMO
53. Pavel BOUDNÝ ČESKÁ SPOŘITELNA - SPECIALIZED ( ČESKÁ SPOŘITELNA - SPECIALIZE )
54. Jakub VEČEŘA WHIRLPOOL - AUTHOR
55. Michael GAUBITZER mix team 1 - RSC AMPLATZ
56. Radek BEČKA FOCUS CYCLING ZNOJMO
57. Lukas STOIBER mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein ( DIE NÖ RAD UNION )
58. Stefan RUCKER mix team 1 - RC ARBÖ Wels Gourmetfein ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
59. Jakub FILIP SKC PROSTĚJOV
60. Jiří POLNICKÝ WHIRLPOOL - AUTHOR
61. Patrick SCHÖRKMAYER mix team 2 - WSA-VIPERbike ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
62. Jiří HOCHMANN ASC DUKLA PRAHA
63. Jiří BAREŠ ASC DUKLA PRAHA
64. Jan KLABOUCH AC SPARTA PRAHA
65. František SISR ASC DUKLA PRAHA
66. Matuš MAČAK AŠK INTER Bratislava ( CK SPÍŠSKÁ NOVÁ VES )
67. Jan NESVADBA MADETA FITNESS/SPECIALIZED
68. Jiří SKALICKÝ FOCUS CYCLING ZNOJMO
69. Petr HAMPL TJ FAVORIT BRNO
70. Daniel VEJMELKA AC SPARTA PRAHA
71. Ondřej PÁVEK AC SPARTA PRAHA
72. Adam ŠIMEK CK Příbram
73. Matiss PREIMANIS Latvian national team
74. Tomáš VOKROUHLÍK BMC - SAVO RACING
75. Jiří MATOUŠEK SKC PROSTĚJOV
76. David BABIÁNEK SKC PROSTĚJOV
77. Josef MAŇOUSEK CK ATHENY 2004
78. Ondřej CINK MERIDA BIKING TEAM
79. Lukáš MATULA TEAM FORMAN CINELLI
80. Jakub EHRENBERGER TJ FAVORIT BRNO
81. Jiří HUDEČEK WHIRLPOOL - AUTHOR
82. Joshua PRETE WHIRLPOOL - AUTHOR ( PSK WHIRLPOOL - AUTHOR )
DNF David DVORSKÝ WHIRLPOOL - AUTHOR
DNF Jan DOSTÁL ASC DUKLA PRAHA
DNF Roman FÜRST ASC DUKLA PRAHA
DNF Jan KADÚCH ASC DUKLA PRAHA
DNF Jan KRAUS ASC DUKLA PRAHA
DNF Marek MIXA ASC DUKLA PRAHA
DNF Denis RUGOVAC ASC DUKLA PRAHA
DNF Ondřej RYBÍN ASC DUKLA PRAHA
DNF Ondřej VENDOLSKÝ ASC DUKLA PRAHA
DNF Ondřej PRCHAL TJ FAVORIT BRNO
DNF Jiří DOLEŽAL AC SPARTA PRAHA
DNF Tomáš HOLUB AC SPARTA PRAHA
DNF Ladislav FABIŠOVSKÝ MADETA FITNESS/SPECIALIZED ( AC SPARTA PRAHA )
DNF Oldřich NOVOTNÝ MADETA FITNESS/SPECIALIZED
DNF Tomáš RADOLF MADETA FITNESS/SPECIALIZED
DNF Tomáš SVOBODA MADETA FITNESS/SPECIALIZED
DNF Ondřej VOBORA MADETA FITNESS/SPECIALIZED
DNF David BLAŽEJ CK Příbram
DNF Martin KŘÍŽ CK Příbram
DNF Jakub SVOBODA CK Příbram
DNF Jan ŠIMEK CK Příbram
DNF Martin CETKOVSKÝ SKC PROSTĚJOV
DNF Dominik HYNEK SKC PROSTĚJOV
DNF Michal MRÁČEK SKC PROSTĚJOV
DNF Tomáš SALAJ SKC PROSTĚJOV
DNF Petr KOHLBECK Alltraining.cz
DNF Matěj BROŽ TEAM FORMAN CINELLI
DNF Ondřej FIERLA TEAM FORMAN CINELLI
DNF Petr HUDEČEK TEAM FORMAN CINELLI
DNF Miroslav MAREK TEAM FORMAN CINELLI
DNF Jakub CHMELÍČEK FOCUS CYCLING ZNOJMO
DNF Martin KRUPIČKA CK KOLOKRÁM - SVIJANY
DNF Jan DRBOHLAV EXPERIMENT 23
DNF Libor ERBEN EXPERIMENT 23
DNF Radek HRACHOVEC EXPERIMENT 23
DNF Pavel KOLÁŘ EXPERIMENT 23
DNF Josef TOMEK EXPERIMENT 23
DNF Vít VOLNÝ EXPERIMENT 23
DNF Milan ZÁLESKÝ EXPERIMENT 23
DNF Filip ZAORAL EXPERIMENT 23
DNF Tomáš BERGER CK CARLA DVŮR KRÁLOVÉ n./L.
DNF Lukáš TOMAN CK CARLA DVŮR KRÁLOVÉ n./L.
DNF Lukáš HORÁK BOHEMIA CYCLING TEAM
DNF Josef RAJCHART BOHEMIA CYCLING TEAM
DNF Břetislav ROHEL BIKESTYLE.CZ
DNF David MARTINEK CK ATHENY 2004
DNF Adam OHŘÁL CK ATHENY 2004
DNF Matěj ZAHÁLKA CK ATHENY 2004
DNF Lukáš HEINRICH BIKESTYLE.CZ
DNF Marek RAUCHFUSS S&H SUPERIOR MTB TEAM
DNF Petr ŠŤASTNÝ ČESKÁ SPOŘITELNA - SPECIALIZED
DNF Radek SVĚNTÝ BIKESTYLE.CZ
DNF Dominik BUKSA ČESKÁ SPOŘITELNA - SPECIALIZED ( ČESKÁ SPOŘITELNA - SPECIALIZE )
DNF Jiří JEŽEK DAS - DURATEC
DNF Adam KAUER MERIDA BIKING TEAM
DNF Radim KOVÁŘ MERIDA BIKING TEAM
DNF Matěj NEPUSTIL MERIDA BIKING TEAM
DNF Jan SVORADA MERIDA BIKING TEAM
DNF Ivo PLEVÁK MAX CURSOR
DNF Matouš ULMAN S&H SUPERIOR MTB TEAM
DNF Marian HAJZLER SK ORBEA CZECH MASTERS
DNF Lukáš MITAS RBB INVEST JINDŘ. HRADEC
DNF Jiří HRADIL FORCE KCK ZLÍN
DNF Petr SWACZYNA CK FESO PETŘVALD
DNF Tomáš KLÁŠTERKA ACK STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ
DNF Roman HANZELÍN AUTHOR TEAM STUPNO
DNF Georg TAZREITER DIE NÖ RAD UNION
DNF Jakub NOVÁK DIE NÖ RAD UNION ( CK WINDOOR´S Příbram )
DNF Christopher IMREK DIE NÖ RAD UNION ( RADCLUB POTTENDORF )
DNF Mariusz Kusidlo UKS Sokol Kety
DNF Stanislav BÉREŠ mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK ( DUKLA PRAHA )
DNF Jaroslav CHALÁS mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK ( TJ SLÁVIA ŠŠ KELLY S TRENČÍN )
DNF Robert GAVENDA mix team 2 - DUKLA TRENČÍN TREK
DNF Dominik ZAŤKO AŠK INTER Bratislava
DNF Martin WACHS AŠK INTER Bratislava
DNF Martin SLOTTA AŠK INTER Bratislava
DNF Róbert MÁLIK AŠK INTER Bratislava
DNF Imrich KRESTIANKO AŠK INTER Bratislava ( SLAVIA ŠS KELLYS TRENČÍN )
DNF Ján CHALUPČÍK AŠK INTER Bratislava
DNF Miroslav NOVÁK CK FALANGE Bratislava
DNF Erik TOČEK CK FALANGE Bratislava
DNF Mathias Lanser ARBÖ Rapso Knittelfeld
DNF Thomas Gutmann ARBÖ Rapso Knittelfeld
DNF Radovan DOLEŽEL TJ KOVO PRAHA
DNF Lukas WINTER mix team 1 - RSC AMPLATZ ( RSC AMPLATZ )
DNF Christoph HUFNAGL mix team 1 - RSC AMPLATZ
DNF Tomáš DVOŘÁK mix team 1 - RSC AMPLATZ ( RSC AMPLATZ )
DNF Jindřich DLASK mix team 1 - RSC AMPLATZ ( RSC AMPLATZ )
DNF Kamil MIGDOL WIBATECH / LMGKK
DNF Rafal KRÓL WIBATECH / LMGKK
DNF Rene RUZMARINOVIC Arbö Rc Mc Donalds Linz
DNF Robin KŘENECKÝ BOHEMIA CYCLING TEAM
DNF Reinis ANDRIJANOVS Latvian national team
DNF Lauris ŠPILLERS Latvian national team
DNF Ingus EISLERS Latvian national team Sluiten