Flèche du Sud
Luxembourg
17 May - 21 May 2023
Class
2.2 - Stages - Class 2
Website
www.fleche-du-sud.lu
Email
vuesch@pt.lu
STAGE 1
STAGE 2
STAGE CLASSIFICATION
Stage Classification
GIACOMO
BALLABIO
GLOBAL 6 CYCLING
3:39:08
SHOW DETAILS
AGE NAT RESULT PTS
1
GIACOMO
BALLABIO
GLOBAL 6 CYCLING
25 ITA 3:39:08 7.00
2
MARTIN
PLUTO
ABLOC CT
25 LAT 3:39:08 3.00
3
TIMO
DE JONG
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 NED 3:39:08 1.00
4
NOAH
KNECHT
23 FRA 3:39:08
5
TOBIAS
NOLDE
P & S BENOTTI
25 GER 3:39:08
6
COLIN
HEIDERSCHEID
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 LUX 3:39:08
7
MATHIEU
KOCKELMANN
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 LUX 3:39:08
8
PIM
RONHAAR
22 NED 3:39:08
9
TOM
WIRTGEN
GLOBAL 6 CYCLING
27 LUX 3:39:08
10
THIMO
WILLEMS
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
27 BEL 3:39:08
11
TIMON
LODERER
HRINKOW ADVARICS
32 GER 3:39:08
12
ENRICO
DHAEYE
MATERIEL-VELO.COM
22 BEL 3:39:08
13
PATRYK
STOSZ
VOSTER ATS TEAM
29 POL 3:39:08
14
JO
SCHMITZ
20 LUX 3:39:08
15
ZAK
COLEMAN
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 GBR 3:39:08
16
EMANUEL
ZANGERLE
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
23 AUT 3:39:08
17
ALESSIO
CIALONE
20 FRA 3:39:08
18
TILLMAN
SARNOWSKI
19 GER 3:39:08
19
LUKAS
RÜEGG
TEAM VORARLBERG
27 SUI 3:39:08
20
JELLE
JOHANNINK
ABLOC CT
27 NED 3:39:08
21
ANTOINE
HUBY
22 FRA 3:39:08
22
RYAN
KAMP
23 NED 3:39:08
23
LUCAS
GROLIER
23 FRA 3:39:08
24
CÉDRIC
PRIES
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
23 LUX 3:39:08
25
CALLUM
MACLEOD
ABLOC CT
23 GBR 3:39:08
26
MATEUSZ
KOSTANSKI
VOSTER ATS TEAM
24 POL 3:39:08
27
PATRICK
EDDY
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 AUS 3:39:08
28
LARS
VAN DER HAAR
32 NED 3:39:08
29
JIM
BROWN
AT85 PRO CYCLING
23 GBR 3:39:08
30
OLAV
HJEMSAETER
24 NOR 3:39:08
31
RICCARDO
VERZA
HRINKOW ADVARICS
26 ITA 3:39:08
32
MIKE
SCHUCH
ABLOC CT
21 NED 3:39:08
33
ROBERT
SCOTT
AT85 PRO CYCLING
25 GBR 3:39:08
34
KAY
DE BRUYCKERE
19 BEL 3:39:08
35
JAKA
PRIMOŽIČ
HRINKOW ADVARICS
25 SLO 3:39:08
36
LOÏC
BETTENDORFF
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
22 LUX 3:39:08
37
ROMAIN
DEBORD
19 FRA 3:39:08
38
DOMINIK
RÖBER
P & S BENOTTI
24 GER 3:39:08
39
FRANK
VAN DEN BROEK
ABLOC CT
23 NED 3:39:08
40
JASPER
HAEST
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 NED 3:39:08
41
JANNIS
PETER
P & S BENOTTI
23 GER 3:39:08
42
MICHAL
SCHURAN
ATT INVESTMENTS
27 CZE 3:39:08
43
KENAY
DE MOYER
19 BEL 3:39:08
44
JOSEF
DIRNBAUER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
25 AUT 3:39:08
45
KIYA
ROGORA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
20 ETH 3:39:08
46
MACIEJ
PATERSKI
VOSTER ATS TEAM
37 POL 3:39:08
47
TIM
KARIER
21 LUX 3:39:08
48
JAKUB
ŤOUPALÍK
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
22 CZE 3:39:08
49
STEFAN
FETTES
35 GER 3:39:08
50
ROMAN
DUCKERT
21 GER 3:39:08
51
JONAS
RAPP
HRINKOW ADVARICS
29 GER 3:39:08
52
LUKAS
MEILER
TEAM VORARLBERG
28 GER 3:39:08
53
LUCA
DRESSLE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER 3:39:08
54
KAREL
CAMRDA
ATT INVESTMENTS
22 CZE 3:39:08
55
JOSH
WHITEHEAD
AT85 PRO CYCLING
23 GBR 3:39:08
56
MATS
WENZEL
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
21 LUX 3:39:08
57
YUHI
TODOME
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
21 JPN 3:39:08
58
GERT
KIVISTIK
ATT INVESTMENTS
28 EST 3:39:08
59
MAX FREDERIC
VALTEY
29 GER 3:39:08
60
RIK
KARIER
24 LUX 3:39:08
61
MEINDERT
WEULINK
ABLOC CT
24 NED 3:39:08
62
JAN
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER 3:39:08
63
ŽIGA
HORVAT
HRINKOW ADVARICS
25 SLO 3:39:08
64
ELI
ISERBYT
26 BEL 3:39:08
65
AXEL
KÄLLBERG
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 FIN 3:39:08
66
MORAN
VERMEULEN
TEAM VORARLBERG
26 AUT 3:39:08
67
NICOLAS
SESSLER
GLOBAL 6 CYCLING
29 BRA 3:39:08
68
MICHAEL
KUKRLE
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
29 CZE 3:39:08
69
MARC OLIVER
PRITZEN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 RSA 3:39:08
70
ANTOINE
BERLIN
TEAM VORARLBERG
34 MON 3:39:08
71
LOUIS
BILYARD
GLOBAL 6 CYCLING
22 IRL 3:39:08
72
LUKAS
VANDERLINDEN
20 BEL 3:39:08
73
IVAN
MORENO SANCHEZ
GLOBAL 6 CYCLING
27 ESP 3:39:08
74
TRISTAN
SCHERPENBERGH
MATERIEL-VELO.COM
24 BEL 3:39:08
75
MATTHIAS
REUTIMANN
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
29 SUI 3:39:08
76
OSCAR
CABEDO CARDA
TEAM VORARLBERG
29 ESP 3:39:08
77
PAUL
GEHRKE
20 GER 3:39:08
78
ERIC
LUTTER
P & S BENOTTI
22 GER 3:39:08
79
MÁRTON
DINA
ATT INVESTMENTS
27 HUN 3:39:08
80
RINDERT
BUITER
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
20 NED 3:39:08
81
DAAN
MARIËN
24 BEL 3:39:08
82
JORIS
NIEUWENHUIS
27 NED 3:39:08
83
OLIVIER
GODFROID
29 BEL 3:39:08
84
TOBIAS
PERRY
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
23 GBR 3:39:08
85
MIGUEL
HEIDEMANN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 GER 3:39:08
86
PIOTR
BROZYNA
VOSTER ATS TEAM
28 POL 3:39:08
87
JAKOB
GESSNE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
23 GER 3:39:08
88
MATHIAS
BREGNHØJ
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
28 DEN 3:39:08
89
RAFAEL
PEREIRA MARQUES
22 LUX 3:39:08
90
JAN
KAŠPAR
ATT INVESTMENTS
23 CZE 3:39:08
91
COLIN CHRIS
STÜSSI
TEAM VORARLBERG
30 SUI 3:39:08
92
IVAN
CENTRONE
MATERIEL-VELO.COM
28 LUX 3:39:08
93
RICCARDO
ZOIDL
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
35 AUT 3:39:08
94
THÉO
BONNET
MATERIEL-VELO.COM
22 BEL 3:39:08
95
ARNO
WALLENBORN
20 LUX 3:39:08
96
NOÉ
URY
20 LUX 3:39:08
97
PETER
SCHULTING
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
36 NED 3:39:08
98
ANGELO
VAN DEN BOSSCHE
27 BEL 3:39:08
99
SIMON
COMBES
26 FRA 3:39:08
100
TIM
DIEDERICH
34 LUX 3:39:08
101
BRENT
VAN DER EYCKEN
MATERIEL-VELO.COM
24 BEL 3:39:08
102
QUENTIN
COWAN
20 CAN 3:39:08
103
DYLAN
HICKS
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GBR 3:39:08
104
FELIX
RITZINGER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
27 AUT 3:39:08
105
BARTOSZ
RUDYK
VOSTER ATS TEAM
25 POL 3:39:08
106
NICOLAS
ROUSSET FAVIER
20 FRA 3:42:27
107
YORBEN
LAURYSSEN
21 BEL 3:43:49
108
MAX
LARRY
27 LUX 3:43:49
109
JACQUES
GLOESENER
MATERIEL-VELO.COM
22 LUX 3:43:49
110
CALVIN
DIK
23 GER 3:43:49
111
TYLER
LANGE
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
20 RSA 3:43:49
112
SVEN
SCHMIT
28 LUX 3:43:49
113
DAMIAN
PAPIERSKI
VOSTER ATS TEAM
23 POL 3:43:49
114
WARD
HUYBS
21 BEL 3:43:51
115
OLE
THEILER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER 3:43:51
116
FREDERIK
RASSMAN
23 GER 3:43:51
117
TIM
OELKE
P & S BENOTTI
22 GER 3:43:51
118
RAPHAEL
HAMMERSCHMID
HRINKOW ADVARICS
27 AUT 3:43:51
119
LUKE
WILK
P & S BENOTTI
22 GER 3:43:51
120
MAURO
BRENNER
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER 3:43:51
121
LORENZO
URSELLA
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 ITA 3:43:51
122
FILIP
CHÝLE
ATT INVESTMENTS
19 CZE 3:50:20
FABIAN
WÜNSTEL
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 GER DNF
STAGE GENERAL CLASSIFICATION
STAGE POINTS CLASSIFICATION
OVERALL POINTS CLASSIFICATION
STAGE MOUNTAIN CLASSIFICATION
OVERALL MOUNTAIN CLASSIFICATION
STAGE YOUTH CLASSIFICATION
OVERALL YOUTH CLASSIFICATION
Races
17 May 2023
STAGE 1
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
18 May 2023
STAGE 2
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
19 May 2023
STAGE 3
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
20 May 2023
STAGE 4
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
21 May 2023
FINAL CLASSIFICATION
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
STAGE 5
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class
Gc
Flèche du Sud
Luxembourg
17 May - 21 May 2023
Class
2.2 - Stages - Class 2
Website
www.fleche-du-sud.lu
Email
vuesch@pt.lu
STAGE 1
STAGE 2
STAGE CLASSIFICATION
STAGE GENERAL CLASSIFICATION
Stage General Classification
PIM
RONHAAR
3:43:55
SHOW DETAILS
AGE NAT RESULT PTS
1
PIM
RONHAAR
22 NED 3:43:55 1.00
2
LUCAS
GROLIER
23 FRA 3:43:56
3
ANTOINE
HUBY
22 FRA 3:43:58
4
LARS
VAN DER HAAR
32 NED 3:43:59
5
MICHAEL
KUKRLE
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
29 CZE 3:44:01
6
JORIS
NIEUWENHUIS
27 NED 3:44:01
7
TIMO
DE JONG
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 NED 3:44:01
8
LUKAS
MEILER
TEAM VORARLBERG
28 GER 3:44:01
9
CALLUM
MACLEOD
ABLOC CT
23 GBR 3:44:02
10
ROBERT
SCOTT
AT85 PRO CYCLING
25 GBR 3:44:03
11
ZAK
COLEMAN
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 GBR 3:44:03
12
MÁRTON
DINA
ATT INVESTMENTS
27 HUN 3:44:03
13
MORAN
VERMEULEN
TEAM VORARLBERG
26 AUT 3:44:04
14
RYAN
KAMP
23 NED 3:44:04
15
ELI
ISERBYT
26 BEL 3:44:04
16
LUKAS
RÜEGG
TEAM VORARLBERG
27 SUI 3:44:04
17
JAKA
PRIMOŽIČ
HRINKOW ADVARICS
25 SLO 3:44:04
18
TOM
WIRTGEN
GLOBAL 6 CYCLING
27 LUX 3:44:05
19
PATRICK
EDDY
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 AUS 3:44:05
20
MARTIN
PLUTO
ABLOC CT
25 LAT 3:44:05
21
MATHIEU
KOCKELMANN
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 LUX 3:44:06
22
MIKE
SCHUCH
ABLOC CT
21 NED 3:44:06
23
COLIN
HEIDERSCHEID
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 LUX 3:44:06
24
DAAN
MARIËN
24 BEL 3:44:07
25
JIM
BROWN
AT85 PRO CYCLING
23 GBR 3:44:07
26
TOBIAS
NOLDE
P & S BENOTTI
25 GER 3:44:07
27
RINDERT
BUITER
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
20 NED 3:44:08
28
KENAY
DE MOYER
19 BEL 3:44:08
29
IVAN
CENTRONE
MATERIEL-VELO.COM
28 LUX 3:44:08
30
MATHIAS
BREGNHØJ
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
28 DEN 3:44:08
31
JASPER
HAEST
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
24 NED 3:44:09
32
JAKUB
ŤOUPALÍK
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
22 CZE 3:44:09
33
MATS
WENZEL
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
21 LUX 3:44:09
34
MEINDERT
WEULINK
ABLOC CT
24 NED 3:44:10
35
AXEL
KÄLLBERG
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 FIN 3:44:10
36
ANTOINE
BERLIN
TEAM VORARLBERG
34 MON 3:44:10
37
JONAS
RAPP
HRINKOW ADVARICS
29 GER 3:44:10
38
JAN
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER 3:44:11
39
DOMINIK
RÖBER
P & S BENOTTI
24 GER 3:44:11
40
PETER
SCHULTING
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
36 NED 3:44:12
41
KAY
DE BRUYCKERE
19 BEL 3:44:12
42
QUENTIN
COWAN
20 CAN 3:44:12
43
JANNIS
PETER
P & S BENOTTI
23 GER 3:44:12
44
JELLE
JOHANNINK
ABLOC CT
27 NED 3:44:12
45
DYLAN
HICKS
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GBR 3:44:12
46
MARC OLIVER
PRITZEN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 RSA 3:44:12
47
PIOTR
BROZYNA
VOSTER ATS TEAM
28 POL 3:44:13
48
LUCA
DRESSLE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER 3:44:14
49
EMANUEL
ZANGERLE
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
23 AUT 3:44:14
50
LOÏC
BETTENDORFF
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
22 LUX 3:44:14
51
TOBIAS
PERRY
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
23 GBR 3:44:14
52
JOSEF
DIRNBAUER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
25 AUT 3:44:15
53
GIACOMO
BALLABIO
GLOBAL 6 CYCLING
25 ITA 3:44:15
54
JO
SCHMITZ
20 LUX 3:44:15
55
JAKOB
GESSNE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
23 GER 3:44:15
56
OLAV
HJEMSAETER
24 NOR 3:44:16
57
RICCARDO
VERZA
HRINKOW ADVARICS
26 ITA 3:44:16
58
COLIN CHRIS
STÜSSI
TEAM VORARLBERG
30 SUI 3:44:17
59
CÉDRIC
PRIES
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
23 LUX 3:44:17
60
PATRYK
STOSZ
VOSTER ATS TEAM
29 POL 3:44:17
61
MATTHIAS
REUTIMANN
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
29 SUI 3:44:17
62
OLIVIER
GODFROID
29 BEL 3:44:17
63
JAN
KAŠPAR
ATT INVESTMENTS
23 CZE 3:44:17
64
RIK
KARIER
24 LUX 3:44:17
65
OSCAR
CABEDO CARDA
TEAM VORARLBERG
29 ESP 3:44:18
66
MICHAL
SCHURAN
ATT INVESTMENTS
27 CZE 3:44:18
67
BRENT
VAN DER EYCKEN
MATERIEL-VELO.COM
24 BEL 3:44:18
68
ROMAIN
DEBORD
19 FRA 3:44:19
69
MIGUEL
HEIDEMANN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 GER 3:44:20
70
TIMON
LODERER
HRINKOW ADVARICS
32 GER 3:44:21
71
SIMON
COMBES
26 FRA 3:44:21
72
RAFAEL
PEREIRA MARQUES
22 LUX 3:44:21
73
KAREL
CAMRDA
ATT INVESTMENTS
22 CZE 3:44:21
74
NOÉ
URY
20 LUX 3:44:21
75
ALESSIO
CIALONE
20 FRA 3:44:21
76
MATEUSZ
KOSTANSKI
VOSTER ATS TEAM
24 POL 3:44:21
77
GERT
KIVISTIK
ATT INVESTMENTS
28 EST 3:44:22
78
THIMO
WILLEMS
VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
27 BEL 3:44:22
79
TIM
DIEDERICH
34 LUX 3:44:23
80
MACIEJ
PATERSKI
VOSTER ATS TEAM
37 POL 3:44:23
81
MAX FREDERIC
VALTEY
29 GER 3:44:23
82
ENRICO
DHAEYE
MATERIEL-VELO.COM
22 BEL 3:44:23
83
JOSH
WHITEHEAD
AT85 PRO CYCLING
23 GBR 3:44:24
84
THÉO
BONNET
MATERIEL-VELO.COM
22 BEL 3:44:24
85
TRISTAN
SCHERPENBERGH
MATERIEL-VELO.COM
24 BEL 3:44:24
86
YUHI
TODOME
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
21 JPN 3:44:24
87
FRANK
VAN DEN BROEK
ABLOC CT
23 NED 3:44:24
88
RICCARDO
ZOIDL
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
35 AUT 3:44:24
89
ARNO
WALLENBORN
20 LUX 3:44:25
90
NICOLAS
SESSLER
GLOBAL 6 CYCLING
29 BRA 3:44:26
91
ROMAN
DUCKERT
21 GER 3:44:27
92
ŽIGA
HORVAT
HRINKOW ADVARICS
25 SLO 3:44:27
93
IVAN
MORENO SANCHEZ
GLOBAL 6 CYCLING
27 ESP 3:44:28
94
STEFAN
FETTES
35 GER 3:44:28
95
KIYA
ROGORA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
20 ETH 3:44:29
96
LUKAS
VANDERLINDEN
20 BEL 3:44:29
97
BARTOSZ
RUDYK
VOSTER ATS TEAM
25 POL 3:44:31
98
ANGELO
VAN DEN BOSSCHE
27 BEL 3:44:32
99
NOAH
KNECHT
23 FRA 3:44:33
100
FELIX
RITZINGER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
27 AUT 3:44:36
101
TILLMAN
SARNOWSKI
19 GER 3:44:37
102
ERIC
LUTTER
P & S BENOTTI
22 GER 3:44:38
103
TIM
KARIER
21 LUX 3:44:39
104
PAUL
GEHRKE
20 GER 3:44:40
105
LOUIS
BILYARD
GLOBAL 6 CYCLING
22 IRL 3:44:49
106
NICOLAS
ROUSSET FAVIER
20 FRA 3:47:26
107
YORBEN
LAURYSSEN
21 BEL 3:48:48
108
FREDERIK
RASSMAN
23 GER 3:49:01
109
TIM
OELKE
P & S BENOTTI
22 GER 3:49:01
110
MAURO
BRENNER
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER 3:49:03
111
RAPHAEL
HAMMERSCHMID
HRINKOW ADVARICS
27 AUT 3:49:07
112
CALVIN
DIK
23 GER 3:49:10
113
OLE
THEILER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER 3:49:10
114
MAX
LARRY
27 LUX 3:49:15
115
TYLER
LANGE
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
20 RSA 3:49:15
116
JACQUES
GLOESENER
MATERIEL-VELO.COM
22 LUX 3:49:16
117
DAMIAN
PAPIERSKI
VOSTER ATS TEAM
23 POL 3:49:17
118
WARD
HUYBS
21 BEL 3:49:18
119
LUKE
WILK
P & S BENOTTI
22 GER 3:49:27
120
LORENZO
URSELLA
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 ITA 3:49:29
121
SVEN
SCHMIT
28 LUX 3:49:36
122
FILIP
CHÝLE
ATT INVESTMENTS
19 CZE 3:55:41
STAGE POINTS CLASSIFICATION
OVERALL POINTS CLASSIFICATION
STAGE MOUNTAIN CLASSIFICATION
OVERALL MOUNTAIN CLASSIFICATION
STAGE YOUTH CLASSIFICATION
OVERALL YOUTH CLASSIFICATION
Races
17 May 2023
STAGE 1
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
18 May 2023
STAGE 2
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
19 May 2023
STAGE 3
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
20 May 2023
STAGE 4
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
21 May 2023
FINAL CLASSIFICATION
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
STAGE 5
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class