1
Remco
EVENEPOEL
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
22 BEL 04h21'31'' 20.00
2
Tobias Halland
JOHANNESSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
23 NOR 04h21'31'' 10.00
3
Eduard
PRADES REVERTER
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
35 ESP 04h21'33'' 5.00
4
Lucas
PLAPP
INEOS GRENADIERS
22 AUS 04h21'34''
5
Ethan
HAYTER
INEOS GRENADIERS
24 GBR 04h21'34''
6
Jhoan Esteban
CHAVES RUBIO
EF EDUCATION - EASYPOST
32 COL 04h21'36''
7
Gianluca
BRAMBILLA
TREK - SEGAFREDO
35 ITA 04h21'36''
8
Mike
TEUNISSEN
JUMBO-VISMA
30 NED 04h21'36''
9
Cian
UIJTDEBROEKS
BORA - HANSGROHE
19 BEL 04h21'36''
10
Laurens
HUYS
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
24 BEL 04h21'36''
11
Tao
GEOGHEGAN HART
INEOS GRENADIERS
27 GBR 04h21'36''
12
Kristian
AASVOLD
HUMAN POWERED HEALTH
27 NOR 04h21'36''
13
Kamiel
BONNEU
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
23 BEL 04h21'36''
14
Carl Fredrik
HAGEN
ISRAEL - PREMIER TECH
31 NOR 04h21'36''
15
Jay
VINE
ALPECIN-FENIX
27 AUS 04h21'36''
16
Jacob
ERIKSSON
RIWAL CYCLING TEAM
23 SWE 04h21'36''
17
Kevin
VERMAERKE
TEAM DSM
22 USA 04h21'36''
18
Jimmy
JANSSENS
ALPECIN-FENIX
33 BEL 04h21'36''
19
Simone
PETILLI
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
29 ITA 04h21'36''
20
Jonathan
LASTRA MARTINEZ
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
29 ESP 04h21'36''
21
Marco
BRENNER
TEAM DSM
20 GER 04h21'46''
22
Patrick
BEVIN
ISRAEL - PREMIER TECH
31 NZL 04h21'46''
23
James
SHAW
EF EDUCATION - EASYPOST
26 GBR 04h21'47''
24
Jenno
BERCKMOES
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
21 BEL 04h21'47''
25
Nathan
VAN HOOYDONCK
JUMBO-VISMA
27 BEL 04h21'47''
26
Jonas
WILSLY
UNO-X PRO CYCLING TEAM
26 DEN 04h21'47''
27
Andrey
AMADOR BIKKAZAKOVA
INEOS GRENADIERS
36 CRC 04h21'47''
28
Magnus
SHEFFIELD
INEOS GRENADIERS
20 USA 04h21'53''
29
Mathias
BREGNHØJ
RIWAL CYCLING TEAM
27 DEN 04h21'53''
30
Ben
HEALY
EF EDUCATION - EASYPOST
22 IRL 04h21'53''
31
Gianni
VERMEERSCH
ALPECIN-FENIX
30 BEL 04h21'56''
32
Timo
ROOSEN
JUMBO-VISMA
29 NED 04h22'00''
33
Kasper
ASGREEN
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
27 DEN 04h22'00''
34
Corbin
STRONG
ISRAEL - PREMIER TECH
22 NZL 04h22'05''
35
Filippo
FIORELLI
BARDIANI CSF FAIZANE'
28 ITA 04h22'07''
36
Floris
DE TIER
ALPECIN-FENIX
30 BEL 04h22'09''
37
Ide
SCHELLING
BORA - HANSGROHE
24 NED 04h22'11''
38
Andreas Stokbro
NIELSEN
TEAM COOP
25 DEN 04h22'11''
39
Lucas
ERIKSSON
RIWAL CYCLING TEAM
26 SWE 04h22'11''
40
Michael Valgren
HUNDAHL
EF EDUCATION - EASYPOST
30 DEN 04h22'17''
41
Embret
SVESTAD-BÅRDSENG
TEAM COOP
20 NOR 04h22'20''
42
Michal
SCHLEGEL
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
27 CZE 04h22'20''
43
Joel
NICOLAU BELTRAN
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
25 ESP 04h22'20''
44
Markus
HOELGAARD
TREK - SEGAFREDO
28 NOR 04h22'22''
45
Jesper
SCHULTZ
TEAM COLOQUICK
26 DEN 04h22'22''
46
Scott
THWAITES
ALPECIN-FENIX
32 GBR 04h22'39''
47
Vito
BRAET
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
22 BEL 04h22'43''
48
Benjamin
KING
HUMAN POWERED HEALTH
33 USA 04h22'55''
49
Julius
JOHANSEN
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
23 DEN 04h22'55''
50
Mads
KRISTENSEN
TEAM COLOQUICK
24 DEN 04h22'55''
51
Marco
HALLER
BORA - HANSGROHE
31 AUT 04h23'00''
52
Anders Halland
JOHANNESSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
23 NOR 04h23'00''
53
André
DREGE
TEAM COOP
23 NOR 04h23'03''
54
Joshua Amos
GUDNITZ
TEAM COLOQUICK
21 DEN 04h23'07''
55
Daryl
IMPEY
ISRAEL - PREMIER TECH
38 RSA 04h23'23''
56
Henok
MULUEBERHAN
BARDIANI CSF FAIZANE'
23 ERI 04h23'28''
57
Rémi
CAVAGNA
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
27 FRA 04h23'28''
58
Louis
BENDIXEN
TEAM COOP
27 DEN 04h23'28''
59
Nickolas
ZUKOWSKY
HUMAN POWERED HEALTH
24 CAN 04h23'39''
60
Enrico
BATTAGLIN
BARDIANI CSF FAIZANE'
33 ITA 04h23'46''
61
Alexander
KRISTOFF
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
35 NOR 04h24'16''
62
Luca
COLNAGHI
BARDIANI CSF FAIZANE'
23 ITA 04h24'16''
63
Timo
KIELICH
ALPECIN-FENIX DEVELOPMENT TEAM
23 BEL 04h24'21''
64
Frederik
WANDAHL
BORA - HANSGROHE
21 DEN 04h24'21''
65
Niklas
MÄRKL
TEAM DSM
23 GER 04h24'43''
66
Alex
KIRSCH
TREK - SEGAFREDO
30 LUX 04h24'50''
67
Jens
KEUKELEIRE
EF EDUCATION - EASYPOST
34 BEL 04h24'50''
68
Anders
SKAARSETH
UNO-X PRO CYCLING TEAM
27 NOR 04h24'52''
69
Manuele
TAROZZI
BARDIANI CSF FAIZANE'
24 ITA 04h25'00''
70
Mads Würtz
SCHMIDT
ISRAEL - PREMIER TECH
28 DEN 04h25'31''
71
Tom
VAN ASBROECK
ISRAEL - PREMIER TECH
32 BEL 04h25'31''
72
Filippo
BARONCINI
TREK - SEGAFREDO
22 ITA 04h26'06''
73
Eirik
LUNDER
GAZPROM-RUSVELO
23 NOR 04h26'06''
74
Marijn
VAN DEN BERG
EF EDUCATION - EASYPOST
23 NED 04h26'06''
75
Jens
REYNDERS
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
24 BEL 04h26'06''
76
Daan
HOOLE
TREK - SEGAFREDO
23 NED 04h26'06''
77
Michel
HEßMANN
JUMBO-VISMA
21 GER 04h26'06''
78
Tosh
VAN DER SANDE
JUMBO-VISMA
32 BEL 04h26'06''
79
Aaron
VAN POUCKE
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
24 BEL 04h26'06''
80
Martijn
BUDDING
RIWAL CYCLING TEAM
27 NED 04h26'06''
81
Christoffer
LISSON
RIWAL CYCLING TEAM
27 DEN 04h26'06''
82
Robbe
GHYS
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
25 BEL 04h26'06''
83
Jeppe
PALLESEN
TEAM COLOQUICK
25 DEN 04h26'06''
84
Iúri
LEITÃO
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
24 POR 04h26'06''
85
Frederik
MUFF
TEAM COLOQUICK
29 DEN 04h26'06''
86
Torjus
SLEEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
25 NOR 04h26'06''
87
Stephen
BASSETT
HUMAN POWERED HEALTH
27 USA 04h26'06''
88
Zdeněk
ŠTYBAR
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
37 CZE 04h26'06''
89
Luke
ROWE
INEOS GRENADIERS
32 GBR 04h26'06''
90
Patrick
EDDY
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 AUS 04h26'06''
91
Mads
PEDERSEN
TREK - SEGAFREDO
27 DEN 04h26'12''
92
Emil
VINJEBO
RIWAL CYCLING TEAM
28 DEN 04h26'12''
93
Frederik
SØRENSEN
TEAM COLOQUICK
19 DEN 04h26'23''
94
Håkon Lunder
AALRUST
TEAM COOP
24 NOR 04h26'35''
95
Enrico
ZANONCELLO
BARDIANI CSF FAIZANE'
25 ITA 04h26'35''
96
David
DEKKER
JUMBO-VISMA
24 NED 04h26'40''
97
Samuel
WELSFORD
TEAM DSM
26 AUS 04h26'44''
98
Jokin
MURGUIALDAY
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
22 ESP 04h26'49''
99
Shane
ARCHBOLD
BORA - HANSGROHE
33 NZL 04h26'49''
100
Nathan
BROWN
HUMAN POWERED HEALTH
31 USA 04h27'29''
101
August
JENSEN
HUMAN POWERED HEALTH
31 NOR 04h28'01''
102
Ethan
VERNON
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
22 GBR 04h28'28''
103
Josef
ČERNÝ
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
29 CZE 04h28'28''
104
Jonas
ABRAHAMSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
27 NOR 04h28'28''
105
Adrien
PETIT
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
32 FRA 04h28'28''
106
Martin
LAAS
BORA - HANSGROHE
29 EST 04h29'42''
107
Asbjørn
ANDERSEN
TEAM DSM
30 DEN 04h37'52''
gc
1
Remco
EVENEPOEL
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
22 BEL 04h21'21'' 5.00
2
Tobias Halland
JOHANNESSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
23 NOR 04h21'25''
3
Eduard
PRADES REVERTER
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
35 ESP 04h21'29''
4
Lucas
PLAPP
INEOS GRENADIERS
22 AUS 04h21'34''
5
Ethan
HAYTER
INEOS GRENADIERS
24 GBR 04h21'34''
6
Jhoan Esteban
CHAVES RUBIO
EF EDUCATION - EASYPOST
32 COL 04h21'36''
7
Gianluca
BRAMBILLA
TREK - SEGAFREDO
35 ITA 04h21'36''
8
Mike
TEUNISSEN
JUMBO-VISMA
30 NED 04h21'36''
9
Cian
UIJTDEBROEKS
BORA - HANSGROHE
19 BEL 04h21'36''
10
Laurens
HUYS
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
24 BEL 04h21'36''
11
Tao
GEOGHEGAN HART
INEOS GRENADIERS
27 GBR 04h21'36''
12
Kristian
AASVOLD
HUMAN POWERED HEALTH
27 NOR 04h21'36''
13
Kamiel
BONNEU
SPORT VLAANDEREN - BALOISE
23 BEL 04h21'36''
14
Carl Fredrik
HAGEN
ISRAEL - PREMIER TECH
31 NOR 04h21'36''
15
Jay
VINE
ALPECIN-FENIX
27 AUS 04h21'36''
16
Jacob
ERIKSSON
RIWAL CYCLING TEAM
23 SWE 04h21'36''
17
Kevin
VERMAERKE
TEAM DSM
22 USA 04h21'36''
18
Jimmy
JANSSENS
ALPECIN-FENIX
33 BEL 04h21'36''
19
Simone
PETILLI
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
29 ITA 04h21'36''
20
Jonathan
LASTRA MARTINEZ
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
29 ESP 04h21'36'' Sluiten