AGE NAT RESULT PTS
1
NILS
POLITT
BORA - HANSGROHE
28 GER 4:34:59 100.00
2
NIKIAS
ARNDT
TEAM DSM
31 GER 4:35:46 75.00
3
SIMON
GESCHKE
COFIDIS
36 GER 4:37:44 60.00
4
EMANUEL
BUCHMANN
BORA - HANSGROHE
30 GER 4:37:44 50.00
5
JONAS
RUTSCH
EF EDUCATION - EASYPOST
24 GER 4:38:31 40.00
6
MIGUEL
HEIDEMANN
B&B HOTELS - KTM
24 GER 4:38:31 30.00
7
JURI
HOLLMANN
MOVISTAR TEAM
23 GER 4:38:34 20.00
8
FELIX
ENGELHARDT
TIROL KTM CYCLING TEAM
22 GER 4:38:44 10.00
9
JANNIK
STEIMLE
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
26 GER 4:38:57 5.00
10
NICO
DENZ
TEAM DSM
28 GER 4:38:57 3.00
11
LENNARD
KÄMNA
BORA - HANSGROHE
26 GER 4:38:57 3.00
12
JONAS
RAPP
HRINKOW ADVARICS
28 GER 4:39:07 1.00
13
LUIS-JOE
LÜHRS
BORA - HANSGROHE
19 GER 4:39:27 1.00
14
IMMANUEL
STARK
P & S BENOTTI
28 GER 4:39:40 1.00
15
MIKÁ
HEMING
ATT INVESTMENTS
22 GER 4:40:48 1.00
16
PIERRE-PASCAL
KEUP
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER 4:40:53
17
JOHANNES
ADAMIETZ
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
24 GER 4:41:31
18
MAXIMILIAN RICHARD
WALSCHEID
COFIDIS
29 GER 4:45:32
19
MAX
KANTER
MOVISTAR TEAM
25 GER 4:45:32
20
JOHN
DEGENKOLB
TEAM DSM
33 GER 4:49:06
21
PASCAL
ACKERMANN
UAE TEAM EMIRATES
28 GER 4:49:06
22
JASON
OSBORNE
ALPECIN-FENIX DEVELOPMENT TEAM
28 GER 4:49:06
23
FREDERIK
RASSMAN
TEAM DAUNER | AKKON
22 GER 4:49:06
24
BEN
ZWIEHOFF
BORA - HANSGROHE
28 GER 4:49:06
25
FLORIAN
LIPOWITZ
TIROL KTM CYCLING TEAM
22 GER 4:49:06
26
JULIAN
BORRESCH
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
20 GER 4:49:06
27
LUKAS
MEILER
TEAM VORARLBERG
27 GER 4:49:06
28
JOHANNES
HODAPP
LEOPARD PRO CYCLING
23 GER 4:49:06
29
MAURICE
BALLERSTEDT
ALPECIN-FENIX
21 GER 4:49:06
30
MICHEL
HESSMAN
JUMBO-VISMA
21 GER 4:49:06
31
JAKOB
GESSNE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER 4:49:06
32
JANNIS
PETER
P & S BENOTTI
22 GER 4:49:06
33
JAN-MARC
TEMMEN
TEAM DAUNER | AKKON
20 GER 4:49:06
34
MORITZ
KRETSCHY
RAD-NET ROSE TEAM
20 GER 4:49:06
35
HANNES
WILKSCH
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 GER 4:49:06
36
TIMON
LODERER
HRINKOW ADVARICS
31 GER 4:55:10
37
ERIC
LUTTER
P & S BENOTTI
21 GER 4:55:10
38
HEIKO
HOMRIGHAUSEN
25 GER 4:55:10
39
JON
KNOLLE
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
23 GER 4:55:10
40
PATRICK
REISSI
MALOJA PUSHBIKERS
28 GER 4:55:10
41
MAX
BENZ-KUCH
MALOJA PUSHBIKERS
22 GER 4:55:10
42
PHILIPP
GEBHARDT
RAD-NET ROSE TEAM
19 GER 4:55:10
43
FABIAN
SCHUPPERT
31 GER 4:55:10
44
JONAS FABIAN
MESSERSCHMIDT
TEAM DAUNER | AKKON
21 GER 4:55:10
45
JOHN
MANDRYSCH
P & S BENOTTI
26 GER 4:55:17
46
MICHEL
GIESSELMAN
23 GER 4:55:18
47
NICOLAS
HELING
29 GER 4:55:18
48
ANDREAS
SEEWALD
31 GER 4:55:20
49
LENNART
VOEGE
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
22 GER 4:55:25
50
MORITZ
PLAMBECK
21 GER 4:55:25
51
MATHIAS
WIELE
36 GER 4:55:25
52
SEBASTIAN
NIEHUES
BIKE AID
23 GER 4:55:31
53
MATTEO
OBERTEICHER
21 GER 4:55:32
54
FABIAN
SCHORMAIR
SANTIC-WIBATECH
28 GER 4:55:34
55
TOBIAS
NOLDE
P & S BENOTTI
24 GER 4:55:36
56
MORITZ
CZASA
RAD-NET ROSE TEAM
20 GER 4:55:37
57
GEORG
EGGER
27 GER 4:55:37
58
PAUL
GEHRKE
TEAM DAUNER | AKKON
19 GER 4:55:40
59
ADRIAN
LATOCHA
RAD-NET ROSE TEAM
19 GER 4:55:46
60
JULIUS
DOMNICK
25 GER 4:55:51
61
PASCAL
DIEMAR
29 GER 4:55:52
62
TOBIAS
BUCK-GRAMCKO
RAD-NET ROSE TEAM
21 GER 4:55:59
63
KIM ALEXANDER
HEIDUK
INEOS GRENADIERS
22 GER 4:56:14
64
ALEXANDER
KRIEGER
ALPECIN-FENIX
31 GER 4:56:14
65
MARTIN
MEILER
TEAM VORARLBERG
24 GER 4:56:14
66
ANTON THEO
LENNEMANN
19 GER 4:56:14
SILAS
KOECH
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
19 GER OTL
TOM
LINDNER
P & S BENOTTI
21 GER OTL
PHILIPP
PLAMBECK
24 GER DSQ
KAI
SPINNEKER
32 GER DSQ
DOMINIK
BAUER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER DNF
JOSHUA
HUPPERTZ
TEAM LOTTO - KERN HAUS
28 GER DNF
JAN
KUHN
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER DNF
JAN
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
24 GER DNF
CEDRIC
ABT
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 GER DNF
LEON EDUARD
BRESCHER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
21 GER DNF
JULIAN
BRAUN
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
27 GER DNF
PER CHRISTIAN
MÜNSTERMANN
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
23 GER DNF
MAX-DAVID
BRIESE
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
19 GER DNF
TIM
OELKE
P & S BENOTTI
21 GER DNF
SVEN
REDMANN
RAD-NET ROSE TEAM
21 GER DNF
NICOLAS
HEINRICH
RAD-NET ROSE TEAM
21 GER DNF
LEON
HEINEMANN
RAD-NET ROSE TEAM
19 GER DNF
TIM-OLIVER
KOLSCHEFSKY
TEAM DAUNER | AKKON
20 GER DNF
ROBIN
RUHE
19 GER DNF
LUCA
HARTER
20 GER DNF
NIKLAS
REINHARDT
25 GER DNF
JAN-ERIC
RINKE
22 GER DNF
LAURENS
HUIZINGA
35 GER DNF
SIMON
GESSLER
27 GER DNF
PATRICK
KEICHER
26 GER DNF
MARCEL
PESCHGES
26 GER DNF
FREDERIK
DOMBROWSKI
30 GER DNF
SVEN
THURAU
26 GER DNF
JONATHAN
HAMM
20 GER DNF
FELIX
DIERKING
20 GER DNF
BRUNE
SCHMITZ
23 GER DNF
MARCEL
FRÖSE
30 GER DNF
ROBIN
FISCHER
28 GER DNF
FABIAN
SCHMALGEMEIER
25 GER DNF
JOHANNES
BANZER
23 GER DNF
VINCENT
VONHOF
20 GER DNF
MARC
CLAUSS
24 GER DNF
MAXIMILIAN
LANGE
19 GER DNF
DANIEL
ABEN
37 GER DNF
PATRICK
ALTEFROHNE
31 GER DNF
JONAS
WEHRMANN
28 GER DNF
JULIAN
HORSTMANN
35 GER DNF
PAUL
WEBER
26 GER DNF
MARCEL
KAENDERS
27 GER DNF
JACQUES
MECKY
20 GER DNF
ALEXANDER
HÖTTE
29 GER DNF
ARNO
LÖTTER
22 GER DNF
JARNO
GRIXA
19 GER DNF
MARIUS
SIEVERS
32 GER DNF
MARCEL
SCHÖNE
21 GER DNF
JAN
EMMERICH
22 GER DNF
PATRICK
REGER
27 GER DNF
PIRMIN
EISENBARTH
27 GER DNF
AARON
WEHDE
21 GER DNF
FLORIAN
HEIL
27 GER DNF
LENNART
ZURHORST
21 GER DNF
LEON PHILIPP
GOTTWALD
21 GER DNF
MORITZ
KÄRSTEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER DNF
MARTIN ALEXANDER
SALMON
25 GER DNF
NIKLAS
MÄRKL
TEAM DSM
23 GER DNF
JASPER LEVI
PAHLKE
BIKE AID
20 GER DNF
GEORG
STEINHAUSER
EF EDUCATION - EASYPOST
21 GER DNF
JUSTIN
WOLF
LEOPARD PRO CYCLING
30 GER DNF
PATRICK
HALLER
SANTIC-WIBATECH
25 GER DNF
JONAS
SONNLEITNER
SANTIC-WIBATECH
25 GER DNF
MATTHIAS
MANGERTSEDER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
24 GER DNF
SEBASTIAN
SCHAUB
TEAM ILLUMINATE
25 GER DNF
MARCEL
MEISEN
TEAM LOTTO - KERN HAUS
33 GER DNF
LINUS
ROSNER
TIROL KTM CYCLING TEAM
21 GER DNF
MARCEL
FURMANIAK
37 GER DNF
BENEDIKT
UEBERHOLZ
22 GER DNF
CHRISTIAN MAXIMILIAN
KOCH
TEAM LOTTO - KERN HAUS
26 GER DNS
PIRMIN
BENZ
RAD-NET ROSE TEAM
22 GER DNS
ROMAN
DUCKERT
TEAM DAUNER | AKKON
20 GER DNS
FELIX
INTRA
27 GER DNS
GREGOR
RINGWALD
22 GER DNS
PETER
SCHERMANN
34 GER DNS
LUKA
ZETZSCHE
25 GER DNS
JONAS
KOCH
BORA - HANSGROHE
29 GER DNS Sluiten