1. Jan TRATNIK AMPLATZ BMC
2. František SISR TEAM DUKLA PRAHA
3. Milan KADLEC TEAM DUKLA PRAHA
4. Kamil ZIELINSKI MEXLLER ( LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK )
5. Jiří POLNICKÝ Bauknecht -Author cycling team
6. Florian BISSINGER WSA-Greenlife
7. Andi BAJC RSC AMPLATZ
8. Petr HAMPL TJ FAVORIT BRNO
9. Martin SCHOFMANN WSA-Greenlife
10. Matej JURČO Dukla Trenčín Trek ( ŠK TATRANSKÉ ORLY L.HRÁDOK )
11. Filip ADEL Superior Rubena Team
12. Jiří NOVÁK Superior Brentjens MTB Team
13. Ondřej CINK Multivan Merida Biking Team
14. Hans-Jörg LEOPOLD ARBÖ RADRENNTEAM Graz ( CONTINENTAL TEAM "WSA" )
15. Jiří HUDEČEK SYMBIO CANNONDALE ( Bauknecht -Author cycling team )
16. Patrik TYBOR Dukla Trenčín Trek
17. David DVORSKÝ Bauknecht -Author cycling team
18. Pavel BOUDNÝ Česká spořitelna Specialized
19. Ondrej GLAJZA STEVENS Znojmo ( KC KOOPERATIVA SG JABLONEC n.N )
20. Michael KUCHER RC-ARBO team Graf St.Andra
21. Tomáš KALOJÍROS Bauknecht -Author cycling team
22. Jindřich DLASK EXPERIMENT 23
23. Martin HEBÍK CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
24. Viktor VRÁŽEL SKC Tufo Prostějov
25. Johann SCHWABIK AŠK INTER Bratislava ( INTER - SC )
26. Pawel CIESLIK Bauknecht -Author cycling team ( BANK BGZ )
27. Daniel TUREK TJ FAVORIT BRNO
28. Matej VIŠŇA STEVENS Znojmo ( Stevens cycling team Znojmo )
29. Petr LECHNER ARBÖ GEBRIDERWEISS ( GEBRÜDER WEISS - OBERNDORFER )
30. Florian GAUGL WSA-Greenlife
31. Rudolf Rusina CK Banská Bystrica
32. Stefan Pöll AMPLATZ BMC ( LRV-Oberösterreich )
33. Piotr WOICIECHOWSKI MEXXLER
34. Adam VALEŠ SKC Tufo Prostějov
35. Ondřej RYBÍN TEAM DUKLA PRAHA
36. Dominik CHLUPÁČ TJ FAVORIT BRNO
37. Georg Bohunovsky TREK mountainbiker.at
38. Martin BOUBAL Vevoclub Ratisbona Regensburg ( VCR RATISBONA REGENSBURG )
39. Michael GAUBITZER AMPLATZ BMC
40. Václav NEŽERKA LAWI Author Team
41. Tomáš ZECHMEISTER Bauknecht -Author cycling team
42. Wojciech PSZCZOLARSKI SKC Tufo Prostějov ( LMGKK Ziemia Brzeska )
43. Martin ČERVENKA AC SPARTA PRAHA
44. Jan NESVADBA Superior Rubena Team
45. Radim KOVÁŘ Superior Rubena Team
46. Stephan RABITSCH AMPLATZ BMC ( RC Arb Wels Gourmetfein )
47. Adam KOŽUŠNÍK TEAM FORMAN CINELLI
48. Lukas STOIBER AMPLATZ BMC ( DIE NÖ RAD UNION )
49. Tomáš OKROUHLICKÝ AC SPARTA PRAHA
50. Rostislav KROTKÝ Vysočina Cycling
51. Jakub SVOBODA CK KOLOKRÁM - SVIJANY
52. Jan URBÁŠEK EXPERIMENT 23
53. David BLAŽEJ CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
54. Jaroslaw REBIEWSKI MEXXLER ( BANK BGZ )
55. Jan JOBÁNEK Superior Rubena Team
56. Wojciech HALEJAK MEXLLER ( STOW.Zawodowy klub kolarski )
57. Kornel SOJKA MEXLLER ( KTK Kalisz )
58. Tomáš ČER BIKESTYLE.CZ
59. Martin HUNAL Bauknecht -Author cycling team
60. Michael KUKRLE TJ FAVORIT BRNO
61. Mariusz WITECKI MEXLLER ( Team BGZ )
62. Jaroslav KULHAVÝ SPECIALIZED RACING XC
63. Maroš KOVÁČ Dukla Trenčín Trek ( CK Příbram - Fany GASTROSERVIS )
64. Martin KUBÍK AC SPARTA PRAHA
65. Alois KAŇKOVSKÝ TEAM DUKLA PRAHA
66. Martin BLÁHA TEAM DUKLA PRAHA
67. Adam SEKANINA TJ FAVORIT BRNO
68. Christoph KLANER RC-ARBO team Graf St.Andra
69. Josef HOŠEK Bauknecht -Author cycling team
70. Josef MAŇOUŠEK SKC Tufo Prostějov
71. Martin Mahďar Dukla Trenčín Trek
72. Matěj LASÁK MAX CURSOR
73. Jan SVOBODA YOGI RACING OSTRAVA
74. Petr SWACZYNA CK FESO PETŘVALD
75. Břetislav ROHEL BIKESTYLE ( BIKESTYLE.CZ )
76. Nicolas PIETRULA TEAM DUKLA PRAHA ( DUKLA PRAHA )
77. Luděk LICHNOVSKÝ SKC Tufo Prostějov
78. Martin DUBEŇ EPIC JANOM GREENWAY
79. Daniel VESELÝ CK KOLOKRÁM - SVIJANY
80. Lukáš MATULA FORCE KCK ZLÍN
81. Martin ZEITHAMMER TEAM BIKECENTRUM Olomouc
82. Jiří HRADIL FORCE KCK ZLÍN
83. Lukáš PAPULA TJ UNIČOV
84. Lukáš VENC BOHEMIA CYCLING TRACK TEAM
85. Lukáš SMOLA CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
86. Juraj KOVÁČIK EPIC JANOM GREENWAY
87. Jiří JEŽEK DAS - DURATEC
88. Jiří DOLEŽAL LAWI Author Team
89. Adam PILČÍK BIKESTYLE.CZ
90. Martin ŠMÝKAL AŠK INTER Bratislava ( CyS Žilina )
91. Jan KADÚCH Bauknecht -Author cycling team
92. Jan SVORADA Bauknecht -Author cycling team
93. Dominik NEUMAN TJ FAVORIT BRNO
94. Roman FÜRST TEAM DUKLA PRAHA
95. Ondřej VENDOLSKÝ TEAM DUKLA PRAHA
96. Jan STÖHR AC SPARTA PRAHA
97. Miroslav DEBNÁR CK Banská Bystrica
98. Pryemyslaw Kasperkiewicz Bauknecht -Author cycling team
99. Bartosz PIOTROWSKI EXPERIMENT 23
100. Antonín LANT TEAM FORMAN CINELLI
101. Zdeněk MLYNÁŘ BOHEMIA CYCLING TRACK TEAM
102. Emil HEKELE STEVENS Bikes - EMILIO SPORT
103. Tomáš BERGER Carla.Kupkolo DK. n.L.
104. Vojtěch HAČECKÝ TEAM DUKLA PRAHA
105. Roman BRONIŠ Dukla Trenčín Trek
106. Daniel KIENZL RC-ARBO team Graf St.Andra
107. Milan HOLOMEK EPIC JANOM GREENWAY
108. Róbert MÁLIK EPIC JANOM GREENWAY
109. Pavel GRUBER TJ FAVORIT BRNO
110. Martin HAČECKÝ TEAM DUKLA PRAHA
111. Petr KOHLBECK AC SPARTA PRAHA
112. Jiří HOCHMANN TEAM DUKLA PRAHA
DNF
113. Tomáš MEDEK AC SPARTA PRAHA
114. Lukáš MITAS BOHEMIA CYCLING TRACK TEAM
115. Václav VIKTORIN AC SPARTA PRAHA
116. Michal TOMÁŠ EXPERIMENT 23
117. Mario KIENZL RC-ARBO team Graf St.Andra
118. Christopher IMREK SKC Tufo Prostějov ( RADCLUB POTTENDORF )
119. Jakub FILIP SKC Tufo Prostějov
120. Jan KRAUS TEAM DUKLA PRAHA
121. Denis RUGOVAC TEAM DUKLA PRAHA
122. Ondřej FIERLA TEAM FORMAN CINELLI
123. Markus GÖTZ ARBÖ RADRENNTEAM Graz ( MIX TEAM Cyklotrénink - František Trkal / WSA VIPER BIKE )
124. Jan WALA LMGKK Ziemia Brzeska
125. Jan RYBA AC SPARTA PRAHA
126. Rafal KLEPACKI EXPERIMENT 23 ( POLAND )
127. Matej KRAJÍČEK EPIC JANOM GREENWAY ( Epic Dohňany )
128. Pavel VLČEK VELOSERVIS TEAM
129. Matěj ZAHÁLKA SKC Tufo Prostějov
130. Petr HUDEČEK TEAM FORMAN CINELLI
131. Jozef PALČÁK CK Banská Bystrica
132. Robin Rae TREK mountainbiker.at
133. Christian Gruber ARBÖ at2steel Bruck/Mur
134. Pavel STÖHR AC SPARTA PRAHA
135. Zdeněk DRÁBEK SCS MIRVA
136. Ingus EISLERS LATVIA ( Latvian national team )
137. Šimon ADÁMEK TEAM DUKLA PRAHA ( DUKLA PRAHA )
138. Jan BUREŠ CK SLAVOJ TEREZÍN
139. Eduard HRACHOVINA TEAM FORMAN CINELLI
DNF Vojtěch TOMAN STEVENS Znojmo
DNF Dominik IMREK RSC ARBÖ SÜDBURGERLAND ( RAKOUSKO )
DNF Marian HRUŠKA EPIC JANOM GREENWAY ( CK EPIC Dohňany )
DNF Michal SCHLEGEL TJ FAVORIT BRNO
DNF Petr EREMKA VELOSERVIS TEAM
DNF Lauris SPILLERS LATVIA
DNF Martins SAVITCKIS LATVIA
DNF Ansis BREMANIS LATVIA
DNF Sandis EISLERS LATVIA
DNF Kristaps BÜDENIEKS LATVIA
DNF Ondřej PAUR AUTHOR TEAM STUPNO
DNF Martin PATRY PATRY CYCLING TEAM TŘEŠŤ
DNF Jan KLABOUCH CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
DNF Vojtěch HAMPL CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
DNF Martin FILIP CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
DNF Petr OREL CK Příbram - Fany GASTROSERVIS
DNF Ondřej MÍČEK TEAM FORMAN CINELLI
DNF Miroslav MAREK TEAM FORMAN CINELLI
DNF Imrich KRESTIANKO AŠK INTER Bratislava ( SLAVIA ŠS KELLYS TRENČÍN )
DNF Kamil Juhaniak AŠK INTER Bratislava
DNF Jan SMĚŠNÝ STEVENS Bikes - EMILIO SPORT
DNF Jakub Vančo CK Banská Bystrica
DNF Daniel TREML LAWI Author Team
DNF Jiří BOUŠKA LAWI Author Team
DNF Filip ENDLER LAWI Author Team
DNF Jan Neset IN-LIFE cycling team
DNF Tomáš Březina IN-LIFE cycling team
DNF Pavel Vlček IN-LIFE cycling team
DNF Martin Borák IN-LIFE cycling team
DNF Jakub ŠILAR BIKECLINIC JUNIOR TEAM
DNF Philipp Lang TREK mountainbiker.at
DNF Jan Pospisil UNION CYCLING TEAM
DNF Rafał Sadowy LMGKK Ziemia Brzeska
DNF Vojtěch STRÁNSKÝ Vysočina Cycling
DNF Lukáš HORÁK BOHEMIA CYCLING TRACK TEAM
DNF Marcel KACHLÍŘ BOHEMIA CYCLING TRACK TEAM
DNF Jakub FRKAL TJ UNIČOV
DNF Tomáš HEŘMANOVSKÝ TJ UNIČOV
DNF Jan DRBOHLAV EXPERIMENT 23
DNF Pavel KOLÁŘ EXPERIMENT 23
DNF Daniel VALEČKA EXPERIMENT 23
DNF Petr MALÁN EXPERIMENT 23
DNF Akinori YAMAMURA EXPERIMENT 23
DNF Bartosz Szczepanowski EXPERIMENT 23
DNF Jiří NESVEDA AC SPARTA PRAHA
DNF Petr FIALA AC SPARTA PRAHA
DNF Pavel NOSEK ALLROAD CYCLING TEAM MB Sluiten