1 Romes Gainetdinov (Rus) Costa De Almeria 11.34.25
2 Fernando Fernandez (Spa) Avila Rojas 3.17
3 Jose Antonio Lopez (Spa) Avila Rojas
4 Jose Sanchez (Spa) Sime-Nagares 3.26
5 Servando Velarde (Spa) Avila Rojas 5.09
6 Jose Arturo Benavent (Spa) Grefusa-Alginet 5.13
7 Antonio Gras (Spa) Sime-Nagares
8 Ole Sigurd Simensen (Nor) Team Mälarenergi 7.39
9 Rafael Rodriguez (Spa) Caja Castilla La Mancha 8.22
10 Rafael Ballester (Spa) Sime-Nagares 9.07
11 Angel Alfaro (Spa) Sime-Nagares 9.59
12 Rafael Ivan Pertegas (Spa) Grefusa-Alginet 11.21
13 Javier De La Torre (Spa) Grefusa-Alginet 12.18
14 Vicente Reynes (Spa) Cropusa 14.16
15 Juan Carlos Escamez (Spa) Kelme Costa Blanca 14.31
16 Jose Manuel Moreno (Spa) Kelme Costa Blanca 15.26
17 Manuel Calvente (Spa) Avila Rojas 18.02
18 Jose Simon Bernabe (Spa) Sime-Nagares 18.40
19 Gustavo Mario Toledo (Spa) Costa De Almeria 19.11
20 Josue Aran (Spa) Grefusa-Alginet 21.11
21 Fredrik Modin (Swe) Team Mälarenergi 21.16
22 Niclas Ekstrom (Swe) Team Mälarenergi 22.38
23 Kairat Baigudinov (Kaz) Cropusa 23.13
24 Andres Pascual (Spa) Viveros Alcanar 23.45
25 Jose Manuel Pintado (Spa) Sime-Nagares
26 Diego Rodriguez (Spa) Cropusa 25.19
27 Antonio Lopez (Spa) Sodexho Eurociclo 26.23
28 Javier Cherro (Spa) Grefusa-Alginet
29 Kimmo Kananen (Fin) Team Mälarenergi 26.59
30 Pedro Martinez (Spa) Hierros Aguera-B.Pem 32.41
31 Miguel Parra (Spa) Caja Castilla La Mancha 35.16
32 Jose Cristian Climent (Spa) Kelme Costa Blanca 35.37
33 Henrik Oldin (Swe) Team Mälarenergi 39.12
34 Mario Jose Box (Spa) Sodexho Eurociclo 39.42
35 Dzianis Isachenka (Blr) Costa De Almeria 41.10
36 Lucio Sanchez (Spa) Hierros Aguera-B.Pem 46.40
37 Fco.Jose Villalgordo (Spa) Caja Castilla La Mancha 56.50
38 Jussi Eikkanen (Fin) Team Mälarenergi 57.04
39 Claudio Casas (Spa) Hierros Aguera-B.Pem 1.06.45
40 Miguel Diaz (Spa) Viveros Alcanar 1.20.47
Sprints classfication
1 Kimmo Kananen (Fin) Team Mälarenergi 6 pts
2 Antonio Lopez (Spa) Avila Rojas 5
3 Romes Gainedinov (Rus) Costa Almeria 5