Tour de l'Avenir


Frankrijk

Voorheen Tour de la Communauté Europeènne
2014
23-08 Proloog Saint-Flour (Auvergne) - Saint-Floret (Auvergne) 4,5 km
   Campbell Flakemore
24-08 1e etappe Saint-Floret (Auvergne) - Brioude (Auvergne) 144,6 km
   Kristoffer Skjerping
25-08 2e etappe Brioude (Auvergne) - Saint-Galmier (Rhone-Alpes) 142,6 km
   Caleb Ewan
26-08 3e etappe Montrond-les-Bains (Rhone-Alpes) - Paray-le-Monial (Bourgogne) 150,7 km
   Daniel McLay
27-08 4e etappe Saint-Vulbas (Rhone-Alpes) - Plateau de Solaison (Rhone-Alpes) 165,3 km
   Ilya Davidenok
28-08 5e etappe Bons-en-Chablais (Rhone-Alpes) - Les Carroz-d'Arâches (Rhone-Alpes) 101,6 km
   Dylan Teuns
29-08 6e etappe Saint-Gervais-les-Bains (Rhone-Alpes) - La Rosière (Rhone-Alpes) 108,4 km
   Miguel Angel López Moreno
30-08 7e etappe Saint-Michel-de-Maurienne (Rhone-Alpes) - La Toussuire (Rhone-Alpes) 95,1 km
   Louis Vervaeke
Eindklassement
   Miguel Angel López Moreno
2013
24-08 Proloog Louhans (Bourgogne) - Louhans (Bourgogne) 5,1 km
   Alexis Gougeard
25-08 1e etappe Louhans (Bourgogne) - Arbois (Franche-Comte) 146 km
   Caleb Ewan
26-08 2e etappe Champagnolles (Poitou-Charentes) - Saint-Vulbas (Rhone-Alpes) 162 km
   Caleb Ewan
27-08 3e etappe Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) - Albertville (Rhone-Alpes) 127 km
   Michael Valgren Andersen
28-08 4e etappe Albertville (Rhone-Alpes) - Saint-François-Longchamp (Rhone-Alpes) 106 km
   Rubén Fernández Andujar
29-08 5e etappe Saint Gervais (Auvergne) - Morzine (Rhone-Alpes) 79 km
   Simon Yates
30-08 6e etappe Châtel (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 126 km
   Simon Yates
31-08 7e etappe Châtel (Rhone-Alpes) - Plateau des Glières (Rhone-Alpes) 134 km
   Julian Alaphilippe
Eindklassement
   Rubén Fernández Andujar
2012
26-08 Proloog Dole (Franche-Comte) - Dole (Franche-Comte) 3,7 km
   Jay McCarthy
27-08 1e etappe Dole (Franche-Comte) - Belleville-sur-Saône (Rhone-Alpes) 178,5 km
   Silvan Dillier
28-08 2e etappe Villars-les-Dombes (Rhone-Alpes) - Châtillon-sur-Chalaronne (Rhone-Alpes) 141 km
   Moreno Hofland
29-08 3e etappe Pont (Rhone-Alpes) - Annemasse (Rhone-Alpes) 152 km
   Lukas Pöstlberger
30-08 4e etappe Seyssel (Rhone-Alpes) - Valloire (Rhone-Alpes) 155 km
   Warren Barguil
31-08 5e etappe Valloire (Rhone-Alpes) 44,1 km
   Alexey Lutsenko
01-09 6e etappe Beaufort (Rhone-Alpes) - Le Grand Bornand (Rhone-Alpes) 83 km
   Sergei Pomoshnikov
Eindklassement
   Warren Barguil
2011
04-09 Proloog Yutz Haute (Lorraine) - Yutz Haute (Lorraine) 6,6 km
   Michael Hepburn
05-09 1e etappe Yutz Haute (Lorraine) - Lunéville (Lorraine) 160 km
   Moreno Hofland
06-09 2e etappe Rambervillers (Lorraine) - Bruyères (Lorraine) 149,5 km
   Wouter Wippert
07-09 3e etappe Gérardmer (Lorraine) - Porrentruy (Jura) 171,5 km
   Michael Hepburn
08-09 4e etappe Porrentruy (Jura) - Arbois (Franche-Comte) 153,5 km
   Nikias Arndt
09-09 5e etappe Champagnole (Franche-Comte) 169 km
   Romain Bardet
10-09 6e etappe Fossano (Piemonte) - Fossano (Piemonte) 153,5 km
   Simon Yates
11-09 7e etappe Alba (Rhone-Alpes) - Alba (Rhone-Alpes) 141,5 km
   Warren Barguil
Eindklassement
   Johan Esteban Chaves Rubio
2010
05-09 Proloog Vierzon (Centre) - Vierzon (Centre) 7,8 km
   Taylor Phinney
06-09 1e etappe Vierzon (Centre) - Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) 144,5 km
   John Degenkolb
07-09 2e etappe Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) - Cusset (Auvergne) 150,5 km
   Anthony Delaplace
08-09 3e etappe Saint-Pourçain-sur-Sioule (Auvergne) - Col du Béal (Auvergne) 157 km
   Yannick Eijssen
09-09 4e etappe Ambert (Auvergne) - Vals-les-Bains (Rhone-Alpes) 183 km
   Romain Hardy
10-09 5e etappe Vals-les-Bains (Rhone-Alpes) - Loriol-sur-Drôme (Rhone-Alpes) 153 km
   John Degenkolb
11-09 6e etappe - Risoul (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 204 km
   Nairo Alexander Quintana Rojas
12-09 7e etappe Guillestre (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Risoul (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 13,5 km
   Nairo Alexander Quintana Rojas
Eindklassement
   Nairo Alexander Quintana Rojas
2009
05-09 1e etappe Dreux (Centre) - Dreux (Centre) 130 km
   Julien Bérard
06-09 2e etappe Dreux (Centre) - Tourville-la-Campagne (Haute-Normandie) 138 km
   Jean-Lou Paiani
07-09 3e etappe Le Thuit-Signol (Haute-Normandie) - Compiègne (Picardie) 189 km
   Marko Kump
08-09 4e etappe Margny-lès-Compiègne (Picardie) - Sedan (Champagne-Ardenne) 197 km
   Troels Rønning Vinther
09-09 5e etappe Sedan (Champagne-Ardenne) - Guénange (Lorraine) 166,5 km
   Jonathan Castroviejo Nicolás
10-09 6e etappe Château-Salins (Lorraine) - Gérardmer (Lorraine) 146 km
   Timofey Kritskiy
11-09 7e etappe Gérardmer (Lorraine) - Ornans (Franche-Comte) 182,5 km
   Andreas Stauff
12-09 8e etappe Ornans (Franche-Comte) - Ornans (Franche-Comte) 27 km
   Romain Sicard
13-09 9e etappe Besançon (Franche-Comte) - Besançon (Franche-Comte) 116,5 km
   Dennis van Winden
Eindklassement
   Romain Sicard
2008
05-09 Proloog Châlette-sur-Loing (Centre) 7,5 km
   Andrey Amador Bikkazakova
06-09 1e etappe Châlette-sur-Loing (Centre) 130 km
   Dmytro Kosyakov
07-09 2e etappe - Commentry (Auvergne) 195,5 km
   Coen Vermeltfoort
08-09 3e etappe Néris-les-Bains (Auvergne) - Saint-Symphorien-sur-Coise (Rhone-Alpes) 209 km
   Dominic Klemme
09-09 4e etappe Saint-Symphorien-sur-Coise (Rhone-Alpes) 181,5 km
   Ricardo van der Velde
10-09 5e etappe 212,5 km
   Jan Bakelants
11-09 6e etappe Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) - Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) 21 km
   Rein Taaramäe
12-09 7e etappe - Revel (Midi-Pyrenees) 134 km
   Dominic Klemme
13-09 8e etappe Revel (Midi-Pyrenees) - Guzet Neige (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 149,5 km
   Arnold Jeannesson
14-09 9e etappe Seix (Midi-Pyrenees) - Mirepoix (Midi-Pyrenees) 144,5 km
   Tejay Van Garderen
Eindklassement
   Jan Bakelants
2007
06-09 1e etappe - Belle-Isle (Bretagne) 148,5 km
   Stéphane Poulhies
07-09 2e etappe Quiberon (Bretagne) - Saint-Jean-la-Poterie (Bretagne) 164,5 km
   Dario Cataldo
08-09 3e etappe Pipriac (Bretagne) - Cholet (Pays de la Loire) 138 km
   Kristof Vandewalle
09-09 4e etappe Cholet (Pays de la Loire) - Contres (Pays de la Loire) 211.5 km
   Martin Kohler
10-09 5e etappe Sassay (Centre) - Sassay (Centre) 24 km
   Rafaâ Chtioui
11-09 6e etappe Contres (Pays de la Loire) - Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) 143.5 km
   José Herrada López
12-09 7e etappe Cérilly (Bourgogne) - Super Besse (Auvergne) 175 km
   Dario Cataldo
13-09 8e etappe 134 km
   Nicolas Hartmann
14-09 9e etappe Chomelix (Auvergne) - Craponne-sur-Arzon (Auvergne) 148 km
   Ivan Rovny
15-09 10e etappe Craponne-sur-Arzon (Auvergne) - Saint-Flour (Auvergne) 148 km
   Oleg Opryshko
Eindklassement
   Bauke Mollema
2006
31-08 1e etappe Charleroi (Hainaut) - Charleroi (Hainaut) 130 km
   Mickael Delage
01-09 2e etappe Charleroi (Hainaut) 180.5 km
   Edvald Boasson Hagen
02-09 3e etappe Mont-Saint-Martin (Lorraine) - Moyeuvre-Grande (Lorraine) 144.5 km
   Hans Dekkers
03-09 4e etappe Yutz Haute (Lorraine) - Metz (Lorraine) 147,5 km
   Nicolas Roche
04-09 5e etappe Metz (Lorraine) - Nancy (Lorraine) 151 km
   Edvald Boasson Hagen
05-09 6e etappe Nancy (Lorraine) - La Bresse (Lorraine) 157.5 km
   Moisés Dueñas Nevado
06-09 7e etappe La Bresse (Lorraine) - Ornans (Franche-Comte) 160,5 km
   Edvald Boasson Hagen
07-09 8e etappe Salins-les-Bains (Franche-Comte) - Saint-Genis-Pouilly (Rhone-Alpes) 143.5 km
   Rémy Di Grégorio
08-09 9e etappe Chamonix-Mont-Blanc (Rhone-Alpes) - Finhaut (Valais) 24.5 km
   Stef Clement
09-09 10e etappe Saint-Nicolas-la-Chapelle (Rhone-Alpes) 145.5 km
   Sergio Pardilla Bellón
Eindklassement
   Moisés Dueñas Nevado
2005
01-09 1e etappe Argentré-du-Plessis (Bretagne) - Argentré-du-Plessis (Bretagne) 141 km
   Lars Ytting Bak
02-09 2e etappe Argentré-du-Plessis (Bretagne) - Sainte-Scolasse-sur-Sarthe (Basse-Normandie) 173 km
   Tyler Farrar
03-09 3e etappe Sainte-Scolasse-sur-Sarthe (Basse-Normandie) - Sassay (Centre) 203 km
   Borut Božič
04-09 4e etappe Sassay (Centre) - Chauvigny (Poitou-Charentes) 151 km
   Koen De Kort
05-09 5e etappe Leignes-sur-Fontaine (Poitou-Charentes) - Montmorillon (Poitou-Charentes) 22 km
   Christian Müller
06-09 6e etappe Chauvigny (Poitou-Charentes) - Guéret (Limousin) 144 km
   Jesus Del Nero Montes
07-09 7e etappe Guéret (Limousin) - Mauriac (Auvergne) 148 km
   Alexander Gottfried
08-09 8e etappe Aurillac (Auvergne) - Aurillac (Auvergne) 159 km
   Bradley Wiggins
09-09 9e etappe Maurs (Auvergne) - Carmaux (Midi-Pyrenees) 146 km
   Carl Naibo
10-09 10e etappe Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) - Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) 146 km
   Sébastien Minard
Eindklassement
   Lars Ytting Bak
2004
02-09 1e etappe Fort-Mahon-Plage (Picardie) - Fort-Mahon-Plage (Picardie) 12.2 km
   Thomas Dekker
03-09 2e etappe Cayeux-sur-Mer (Picardie) - Fort-Mahon-Plage (Picardie) 153 km
   Sébastien Chavanel
04-09 3e etappe Mers-les-Bains (Picardie) - Fontaine-au-Pire (Nord-Pas-de-Calais) 206.5 km
   Steven Caethoven
05-09 4e etappe Fontaine-au-Pire (Nord-Pas-de-Calais) 203 km
   Sébastien Chavanel
06-09 5e etappe Stenay (Lorraine) - Yutz Haute (Lorraine) 141.5 km
   Sébastien Chavanel
07-09 6e etappe Yutz Haute (Lorraine) - Metz (Lorraine) 142 km
   Christophe Kern
08-09 7e etappe Metz (Lorraine) - Rambervillers (Lorraine) 146 km
   Tyler Farrar
09-09 8e etappe Gérardmer (Lorraine) - Morteau (Franche-Comte) 199 km
   Martin Mareš
10-09 9e etappe Morteau (Franche-Comte) - Bellegarde-sur-Valserine (Rhone-Alpes) 174 km
   Theo Eltink
11-09 10e etappe Le Grand-Bornand (Rhone-Alpes) - Le Grand-Bornand (Rhone-Alpes) 141 km
   Thomas Lövkvist
Eindklassement
   Sylvain Calzati
2003
04-09 1e etappe 10.7 km
   Bradley Wiggins
05-09 2e etappe Bonneval (Rhone-Alpes) - Sassay (Centre) 147 km
   Sébastien Chavanel
06-09 3e etappe Sassay (Centre) - Aigurande (Centre) 171.2 km
   Sébastien Chavanel
07-09 4e etappe - Le Rouget (Auvergne) 233.5 km
   Samuel Dumoulin
08-09 5e etappe Maurs (Auvergne) 155 km
   Yuriy Krivtsov
09-09 6e etappe - Mende (Languedoc-Roussillon) 137 km
   Pierrick Fédrigo
10-09 7e etappe Mende (Languedoc-Roussillon) - Valréas (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 173 km
   Christophe Edaleine
11-09 8e etappe - Rousset (Provence-Alpes-Cote d'Azur)
   Thomas Voeckler
12-09 9e etappe - Solliès-Ville (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 199 km
   Philippe Gilbert
13-09 10e etappe La Crau (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - La Crau (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 128 km
   Samuel Dumoulin
Eindklassement
   Egoi Martínez de Esteban
2002
05-09 1e etappe 9 km
   Filippo Pozzato
06-09 2e etappe - Bonchamp-lès-Laval (Pays de la Loire) 193 km
   Alexandre Usov
07-09 3e etappe Bonchamp-lès-Laval (Pays de la Loire) - Montlouis-sur-Loire (Centre) 200 km
   Matthew Wilson
08-09 4e etappe Montlouis-sur-Loire (Centre) - Valence (Auvergne) 147 km
   Samuel Dumoulin
09-09 5e etappe Vatan (Centre) - Saint-Amand-Mont-Rond (Centre)
   Filippo Pozzato
10-09 6e etappe Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) - Guéret (Limousin) 147,5 km
   Philippe Koehler
11-09 7e etappe Guéret (Limousin) - Super Besse (Auvergne) 180 km
   Aitor Silloniz Aresti
12-09 8e etappe Besse (Auvergne) - La Chaise-Dieu (Auvergne) 144 km
   Xavier Florencio Cabre
13-09 9e etappe Chomelix (Auvergne) - Saint-Flour (Auvergne) 156 km
   Jimmy Casper
17-09 10e etappe Saint-Flour (Auvergne) - Saint-Flour (Auvergne) 138 km
   Mauricio Alberto Ardila Caño
Eindklassement
   Evgueni Petrov
2001
06-09 1e etappe Cossé-le-Vivien (Pays de la Loire) - Craon (Pays de la Loire) 180 km
   Alexandre Usov
07-09 2e etappe Renazé (Pays de la Loire) - Orgères-en-Beauce (Centre) 220 km
   Jean-Patrick Nazon
08-09 3e etappe Orgères-en-Beauce (Centre) - Châlette-sur-Loing (Centre) 150 km
   Laszlo Bodrogi
09-09 4e etappe Châlette-sur-Loing (Centre) - Epernay (Rhone-Alpes) 170 km
   Matthew Wilson
10-09 5e etappe Mardeuil (Champagne-Ardenne) - Ancerville (Lorraine) 198 km
   Juan Miguel Cuenca Martinez
11-09 6e etappe Ancerville (Lorraine) - Gérardmer (Lorraine) 193 km
   Baden Cooke
12-09 7e etappe - Rambervillers (Lorraine) 6 km
   Laszlo Bodrogi
13-09 8e etappe - Belfort (Franche-Comte) 130 km
   Constantino Zaballa Gutierrez
14-09 9e etappe 175,5 km
   Graziano Gasparre
15-09 10e etappe Morteau (Franche-Comte) - Morteau (Franche-Comte) 135 km
   Baden Cooke
Eindklassement
   Denis Menchov
2000
31-08 1e etappe Ancenis (Pays de la Loire) - Ancenis (Pays de la Loire) 159 km
   Luca Paolini
01-09 2e etappe Trans-sur-Erdre (Pays de la Loire) - Saint-Mars-la-Jaille (Pays de la Loire) 22 km
   Laszlo Bodrogi
02-09 3e etappe Ligne (Nord-Pas-de-Calais) - Mouchamps (Pays de la Loire) 156 km
   Fabrice Salanson
03-09 4e etappe Mouchamps (Pays de la Loire) 220 km
   Frédéric Finot
04-09 5e etappe Le Blanc (Centre) - Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) 172 km
   Laurent Chotard
05-09 6e etappe Saint-Amand-Mont-Rond (Centre) 190 km
   Janek Tombak
06-09 7e etappe Autun (Bourgogne) - Oyonnax (Rhone-Alpes) 199 km
   David Moncoutié
07-09 8e etappe Annecy (Rhone-Alpes) - Le Grand Bornand (Rhone-Alpes) 149 km
   Aitor Kintana Zarate
08-09 9e etappe Le Grand Bornand (Rhone-Alpes) - Ville-la-Grand (Rhone-Alpes) 175 km
   Iker Flores Galarza
09-09 10e etappe Annemasse (Rhone-Alpes) - Annemasse (Rhone-Alpes) 120 km
   Alexandre Usov
Eindklassement
   Iker Flores Galarza
1999
02-09 1e etappe Plumelec (Bretagne) - Plumelec (Bretagne) 138 km
   Jörg Ludewig
03-09 2e etappe Plumelec (Bretagne) - Saint-Brévin-les-Pins (Pays de la Loire) 149.5 km
   Peter Wrolich
04-09 3e etappe - Pornic (Pays de la Loire) 19.5 km
   Bradley McGee
05-09 4e etappe Pornic (Pays de la Loire) - Chantonnay (Pays de la Loire) 159.5 km
   Yoann Le Boulanger
06-09 5e etappe Saint-Prouant (Pays de la Loire) - Montbron (Poitou-Charentes) 221.5 km
   Damien Nazon
07-09 6e etappe Montbron (Poitou-Charentes) - Castelsarrasin (Midi-Pyrenees) 258 km
   Alexandre Chouffe
07-09 7e etappe Castelsarrasin (Midi-Pyrenees) - Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) 166.5 km
   Christopher Jenner
09-09 8e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Cauterets (Midi-Pyrenees) 166.5 km
   David Latasa Lasa
10-09 9e etappe Pierrefitte-Nestalas (Midi-Pyrenees) - Argelès-Gazost (Midi-Pyrenees) 155.5 km
   Alexandre Botcharov
11-09 10e etappe Sauveterre-de-Béarn (Aquitaine) - Saint-Jean-de-Luz (Aquitaine) 132 km
   Bradley McGee
Eindklassement
   Unai Osa Eizaguirre
1998
03-09 Proloog Argentré-du-Plessis (Bretagne) 8 km
   David Millar
04-09 1e etappe Argentré-du-Plessis (Bretagne) - Vimoutiers (Basse-Normandie) 189.5 km
   Leif Hoste
05-09 2e etappe Vimoutiers (Basse-Normandie) 162.5 km
   Peter Wuyts
06-09 3e etappe Bonneval (Rhone-Alpes) - Salbris (Centre) 156 km
   Jay Sweet
07-09 4e etappe Salbris (Centre) - Château-Chinon (Bourgogne) 209 km
   Anthony Langella
08-09 5e etappe Château-Chinon (Bourgogne) - Pontarlier (Franche-Comte) 219.5 km
   Benoit Joachim
09-09 6e etappe Malbuisson (Franche-Comte) - Pontarlier (Franche-Comte) 28 km
   David Millar
10-09 7e etappe Bellegarde-sur-Valserine (Rhone-Alpes) - Chambéry (Rhone-Alpes) 172.5 km
   Christophe Rinero
11-09 8e etappe Chambéry (Rhone-Alpes) - Saint-Pierre-de-Chartreuse (Rhone-Alpes) 177 km
   Txema Del Olmo Zendegi
12-09 9e etappe La Terrasse (Rhone-Alpes) - Courchevel (Rhone-Alpes) 149 km
   Christophe Rinero
Eindklassement
   Christophe Rinero
1997
00-00 Proloog
   David Millar
00-00 1e etappe
   Charles Guilbert
00-00 2e etappe
   Steven de Jongh
00-00 3e etappe
   Jeremy Hunt
00-00 4e etappe
   Erwan Menthéour
00-00 5e etappe
   Anthony Morin
00-00 6e etappe
   Damien Nazon
00-00 7e etappe
   Joona Laukka
00-00 8e etappe
   Laurent Roux
00-00 9e etappe
   Jeremy Hunt
Eindklassement
   Laurent Roux
1996
00-00 Proloog
   Christophe Moreau
00-00 1e etappe
   Rafael Díaz Justo
00-00 2e etappe
   Jay Sweet
00-00 3e etappe
   Nicolas Jalabert
00-00 4e etappe
   Robbie McEwen
00-00 5e etappe
   Serguei Ivanov
00-00 6e etappe
   Henk Vogels jr
00-00 7e etappe
   David Etxebarria Alkorta
00-00 8e etappe
   Laurent Roux
00-00 9e etappe
   Laurent Roux
00-00 10e etappe
   Serguei Ivanov
00-00 11e etappe
   David Delrieu
Eindklassement
   David Etxebarria Alkorta
1995
00-00 Proloog
   Emmanuel Magnien
00-00 1e etappe
   Laurent Genty
00-00 2e etappe
   Emmanuel Magnien
00-00 3e etappe
   Frédéric Pontier
00-00 4e etappe
   David Etxebarria Alkorta
00-00 5e etappe
   Frank Høj
00-00 6e etappe
   Robbie McEwen
00-00 7e etappe
   Gérald Lievin
00-00 8e etappe
   Laurent Roux
00-00 9e etappe
   Emmanuel Magnien
00-00 10e etappe
   Emmanuel Hubert
00-00 11e etappe
   Emmanuel Magnien
Eindklassement
   Emmanuel Magnien
1994
00-00 Proloog
   Eddy Seigneur
00-00 1e etappe
   Robbie McEwen
00-00 2e etappe
   Erik Zabel
00-00 3e etappe
   Maarten Den Bakker
00-00 4e etappe
   Jeroen Blijlevens
00-00 5e etappe
   Erik Zabel
00-00 6e etappe
   Bertrand Ziegler
00-00 7e etappe
   Erik Zabel
00-00 8e etappe
   Erik Zabel
00-00 9e etappe
   Jean-Christophe Bloy
00-00 10e etappe
   Tom Steels
00-00 11e etappe
   Didier Rous
Eindklassement
   Angel Luis Casero Moreno
1993
00-00 Proloog
   Emmanuel Magnien
00-00 1e etappe
   Frédéric Moncassin
00-00 2e etappe
   Dominique Arnould
00-00 2e etappe
00-00 3e etappe
   Jeff Evanshine
00-00 4e etappe
   Jaan Kirsipuu
00-00 5e etappe
   Stéphane Heulot
00-00 6e etappe
   Cédric Vasseur
00-00 8e etappe
   Tristan Hoffman
00-00 9e etappe
   Jeroen Blijlevens
00-00 10e etappe
   Eddy Seigneur
00-00 11e etappe
   Steffen Wesemann
00-00 12e etappe
   Eddy Seigneur
13-09 7e etappe Perros-Guirec (Bretagne) - Dinard (Bretagne) 169,5 km
   Leon van Bon
Eindklassement
   Thomas Davy
1992
00-00 Proloog
   Eddy Seigneur
00-00 1e etappe
   Marcel Wüst
00-00 2e etappe
   Tristan Hoffman
00-00 4e etappe
   Hervé Garel
00-00 5e etappe
   François Simon
00-00 6e etappe
   Leon van Bon
00-00 7e etappe
   Tristan Hoffman
00-00 9e etappe
   Axel Merckx
00-00 10e etappe Vannes (Bretagne) - Pontchâteau (Pays de la Loire) 72 km
   Erik Dekker
00-00 11e etappe
   François Simon
00-00 12e etappe
   Davy Thomas
15-09 8e etappe Brest (Bretagne) - Fouesnant (Bretagne) 72 km
   Erik Dekker
Eindklassement
   Hervé Garel
1987
00-00 1e etappe
   Joël Pelier
00-00 3e etappe
   Dario Rando
00-00 4e etappe
   Marc Madiot
00-00 5e etappe
   Abelardo Rondon Vasquez
00-00 6e etappe
   Kari Myyryläinen
00-00 7e etappe
   Dmitri Konychev
00-00 8e etappe
   Laurent Bezault
00-00 9e etappe
   Eric Boyer
00-00 10e etappe
   Philippe Casado
00-00 11e etappe
   Loïc Le Flohic
00-00 12e etappe
   Stéphane Guay
Eindklassement
   Marc Madiot
1986
00-00 Proloog
   Miguel-Maria Indurain Larraya
00-00 1e etappe
   Miguel-Maria Indurain Larraya
00-00 2e etappe
   José Enrique Carrera Alvarez
00-00 3e etappe
   Vladimir Muravski
00-00 4e etappe
   Bruno Wojtinek
00-00 5e etappe
   Juan-Martin Zapatero Marcos
00-00 6e etappe
   Juan-Martin Zapatero Marcos
00-00 7e etappe
   Jokin Mujika Aramburu
00-00 8e etappe
   Laudelino Cubino Gonzalez
00-00 9e etappe
   Jean-Marc Manfrin
00-00 10e etappe
   Miguel-Maria Indurain Larraya
00-00 11e etappe
   Denis Roux
00-00 12e etappe
   Alexi Grewal
00-00 13e etappe
   Luis Alberto Camargo Gonzalez
00-00 14e etappe
   Christian Chaubet
Eindklassement
   Miguel-Maria Indurain Larraya
1985
03-09 Proloog Castelsarrasin (Midi-Pyrenees) - Castelsarrasin (Midi-Pyrenees) 4,7 km
   Thierry Marie
04-09 1e etappe Castelsarrasin (Midi-Pyrenees) - Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) 138,5 km
   Edgar Corredor Alvarez
05-09 2e etappe Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) - Cahors (Midi-Pyrenees) 185,5 km
   Alexandre (Sasha) Mikailovitch Zinoviev
06-09 3e etappe Cahors (Midi-Pyrenees) - Villefranche-de-Rouergue (Midi-Pyrenees) 167 km
   Stéphane Guay
07-09 4e etappe Villefranche-de-Rouergue (Midi-Pyrenees) - Cransac (Midi-Pyrenees) 49,5 km
   Eric Salomon
08-09 5e etappe Cransac (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 194,5 km
   Jean-Paul van Poppel
09-09 6e etappe Albi (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 91 km
   Miguel-Maria Indurain Larraya
09-09 7e etappe Revel (Midi-Pyrenees) - Foix (Midi-Pyrenees) 96 km
   Djamolidine Abduzhaparov
10-09 8e etappe Foix (Midi-Pyrenees) - Guzet Neige (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 128,5 km
   José Antonio Agudelo Gomez
11-09 9e etappe Saint-Girons (Midi-Pyrenees) - Superbagnères (Midi-Pyrenees) 128,5 km
   Martin Alonso Ramirez Ramirez
13-09 10e etappe Luchon (Midi-Pyrenees) - Lourdes (Midi-Pyrenees) 122 km
   Charly Mottet
14-09 11e etappe Lourdes (Midi-Pyrenees) - Tarbes (Midi-Pyrenees) 30 km
   Miguel-Maria Indurain Larraya
15-09 12e etappe Tarbes (Midi-Pyrenees) - Mauvezin (Midi-Pyrenees) 167 km
   Charly Mottet
16-09 13e etappe Mauvezin (Midi-Pyrenees) - Plaisance-du-Touch (Midi-Pyrenees) 85 km
   Benno Wiss
Puntenklassement
   Alexandre (Sasha) Mikailovitch Zinoviev
Eindklassement
   Martin Alonso Ramirez Ramirez
Bergklassement
   Samuel Cabrera Cataneda
Jongerenklassement
   Bruno Cornillet
1984
04-09 Proloog Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) - Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) 5.8 km
   Piotr Ugrumov
05-09 1e etappe Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) - Figeac (Midi-Pyrenees) 186 km
   Philippe Chevallier
06-09 2e etappe Figeac (Midi-Pyrenees) - Decazeville (Midi-Pyrenees) 165 km
   Benny Van Brabant
07-09 3e etappe Pont-de-Salars (Midi-Pyrenees) - Millau (Midi-Pyrenees) 51 km
08-09 4e etappe Millau (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 168 km
   Benno Wiss
09-09 5e etappe Albi (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 203 km
   Benno Wiss
10-09 6e etappe Castres (Midi-Pyrenees) - Foix-sur-Ariège (Midi-Pyrenees) 142 km
   Benny Van Brabant
11-09 7e etappe Foix-sur-Ariège (Midi-Pyrenees) - Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) 172 km
   Charly Mottet
12-09 8e etappe Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) 86 km
   Oleg Iaroshenko
14-09 9e etappe Luchon (Midi-Pyrenees) - Lourdes (Midi-Pyrenees) 132 km
   Oleg Iaroshenko
15-09 10e etappe Lourdes (Midi-Pyrenees) - Tarbes (Midi-Pyrenees) 30.5 km
   Miguel-Maria Indurain Larraya
16-09 11e etappe Tarbes (Midi-Pyrenees) - Auch (Midi-Pyrenees) 197 km
   Ludwig Wynants
17-09 12e etappe Auch (Midi-Pyrenees) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 97 km
   Marc Gomez
Eindklassement Valence-d'Agen (Midi-Pyrenees) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 1635 km
   Charly Mottet
1983
06-09 Proloog Lorient (Bretagne) - Lorient (Bretagne) 4.2 km
   Olaf Ludwig
07-09 1e etappe deel a Lorient (Bretagne) - Plumelec (Bretagne) 83 km
   Siegfried Hekimi
07-09 1e etappe deel b Plumelec (Bretagne) - Lorient (Bretagne) 88.5 km
   Francis Castaing
08-09 2e etappe Lorient (Bretagne) 190.5 km
   Olaf Ludwig
09-09 3e etappe - Saumur (Pays de la Loire) 196.5 km
   Frédéric Vichot
10-09 4e etappe Saumur (Pays de la Loire) - Châtellerault (Poitou-Charentes) 76.5 km
11-09 5e etappe Châtellerault (Poitou-Charentes) - Nevers (Bourgogne) 200 km
   Olaf Ludwig
12-09 6e etappe deel a Nevers (Bourgogne) - Saint-Honoré-les-Bains (Bourgogne) 120 km
   Jonathan Boyer
12-09 6e etappe deel b Saint-Honoré-les-Bains (Bourgogne) - Chateau-Chinon-Ville (Bourgogne) 28.8 km
   Olaf Ludwig
14-09 7e etappe Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Bourg-de-Péage (Rhone-Alpes) 159 km
   Bernd Drogan
15-09 8e etappe deel a Bourg-de-Péage (Rhone-Alpes) - La Chapelle-en-Vercors (Rhone-Alpes) 99 km
   Alexi Grewal
15-09 8e etappe deel b La Chapelle-en-Vercors (Rhone-Alpes) - Bourg-de-Péage (Rhone-Alpes) 92.5 km
   Leo Wellens
16-09 9e etappe Bourg-de-Péage (Rhone-Alpes) - Bessèges (Languedoc-Roussillon) 180 km
   Pierre-Henri Menthéour
17-09 10e etappe Le Rouret (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Nîmes (Languedoc-Roussillon) 199 km
   Denis Roux
18-09 11e etappe Nîmes (Languedoc-Roussillon) - Vitrolles (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 136.5 km
   Vincent Barteau
19-09 12e etappe Vitrolles (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 71 km
   Paul Wellens
Eindklassement Lorient (Bretagne) - Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 1945 km
   Olaf Ludwig
1982
08-09 Proloog Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 4.2 km
   Uwe Raab
09-09 1e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) 156.5 km
   Andreas Petermann
10-09 2e etappe Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) - Châtillon-sur-Chalaronne (Rhone-Alpes) 72 km
   Olaf Ludwig
11-09 3e etappe Châtillon-sur-Chalaronne (Rhone-Alpes) - Voreppe (Rhone-Alpes) 143.5 km
12-09 4e etappe Les Échelles (Rhone-Alpes) 21.5 km
   Greg LeMond
13-09 5e etappe Saint-Joseph-de-Rivière (Rhone-Alpes) 130 km
   Greg LeMond
15-09 6e etappe Saint-Laurent-du-Pont (Rhone-Alpes) 145 km
   Philippe Leleu
16-09 7e etappe Voreppe (Rhone-Alpes) - Saint-Trivier (Rhone-Alpes) 186 km
   Olaf Ludwig
17-09 8e etappe Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Saint-Trivier (Rhone-Alpes) 45.5 km
   Greg LeMond
18-09 9e etappe Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 188 km
   Hubert Mathis
19-09 10e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 167 km
   Luis Alberto Herrera Herrera
20-09 11e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 127 km
   Pascal Jules
Eindklassement Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 1338 km
   Greg LeMond
1981
08-09 Proloog Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 5 km
   Pascal Poisson
09-09 1e etappe Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 168 km
   Ladislav Ferebauer
10-09 2e etappe deel a Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Villefranche (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 101 km
   Gerard Kerbrat
10-09 2e etappe deel b Villefranche-sur-Saône (Rhone-Alpes) - Villefranche-sur-Saône (Rhone-Alpes) 38.8 km
11-09 3e etappe Villié-Morgon (Rhone-Alpes) - Chalon-sur-Saône (Bourgogne) 196 km
   Serguei Krivocheev
12-09 4e etappe Chalon-sur-Saône (Bourgogne) - Saint-Trivier-sur-Moignans (Rhone-Alpes) 132 km
   Régis Ovion
13-09 5e etappe deel a Champagne-en-Valromay (Rhone-Alpes) - Belley (Rhone-Alpes) 54.5 km
   Patrick Bonnet
13-09 5e etappe deel b Belley (Rhone-Alpes) - Voreppe (Rhone-Alpes) 80 km
   Gerard Kerbrat
14-09 6e etappe Voreppe (Rhone-Alpes) 126.5 km
   Patrick Bonnet
16-09 7e etappe Saint-Laurent-du-Pont (Rhone-Alpes) - Saint-Laurent-du-Pont (Rhone-Alpes) 21.15 km
   Stephen Roche
17-09 8e etappe - Saint Gervais (Auvergne) 124.5 km
   José Patrocinio Jiménez Bautista
18-09 9e etappe Saint Gervais (Auvergne) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 153 km
   Andrej Vedernikov
19-09 10e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Saint-Julien-en-Genevois (Rhone-Alpes) 144 km
   Gilbert Glaus
20-09 11e etappe Saint-Julien-en-Genevois (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 153.5 km
   Pascal Simon
21-09 12e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Avoriaz (Rhone-Alpes) 13.6 km
   Pascal Simon
Eindklassement - Avoriaz (Rhone-Alpes) 1511. km
   Pascal Simon
Bergklassement
   José Patrocinio Jiménez Bautista
1980
08-09 Proloog Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 4.2 km
   Gerrit Van Gestel
09-09 1e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Pontarlier (Franche-Comte) 138,5 km
   Yuri Alekseyevich Kashirin
10-09 2e etappe deel a Pontarlier (Franche-Comte) - Saint-Germain-du-Bois (Bourgogne) 103.5 km
   Francis Castaing
10-09 2e etappe deel b Saint-Germain-du-Bois (Bourgogne) - Chalon-sur-Saône (Bourgogne) 48.5 km
11-09 3e etappe Villié-Morgon (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 157 km
   Ramazan Galialetdinov
12-09 4e etappe Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 171 km
   Riho Suun
13-09 5e etappe Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 179 km
   Krzysztof Sujka
15-09 6e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 24.3 km
   Régis Clère
16-09 7e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 140 km
   José Patrocinio Jiménez Bautista
17-09 8e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 109.5 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
18-09 9e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - La Clusaz (Rhone-Alpes) 127.5 km
   Yuri Barinov
19-09 10e etappe La Clusaz (Rhone-Alpes) - Saint-Julien-en-Genevois (Rhone-Alpes) 127.5 km
   Yuri Barinov
20-09 11e etappe deel a Saint-Julien-en-Genevois (Rhone-Alpes) - Col du Grand Colombier (Rhone-Alpes) 81.2 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
20-09 11e etappe deel b Champagne-en-Valromay (Rhone-Alpes) - Ville-la-Grand (Rhone-Alpes) 121.5 km
   Yuri Barinov
21-09 12e etappe Ville-la-Grand (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 94.5 km
   Philippe Martinez
Eindklassement Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 1627. km
   Alfonso Florez Ortiz
Bergklassement
   Ramazan Galialetdinov
1979
03-09 Proloog Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 4 km
   Jan Bogaert
04-09 1e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Dole (Franche-Comte) 166 km
   Jean-François Rodriguez
05-09 2e etappe Dole (Franche-Comte) - Chalon-sur-Saône (Bourgogne) 75 km
06-09 3e etappe Chalon-sur-Saône (Bourgogne) 146 km
   Aleksandr Averin
07-09 4e etappe - Saint-Etienne (Pays de la Loire) 176 km
   Ronny Claes
08-09 5e etappe deel a Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Saint-Trivier (Rhone-Alpes) 109 km
   Leo Karner
08-09 5e etappe deel b - Saint-Trivier (Rhone-Alpes) 22 km
   Régis Clère
09-09 6e etappe Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 180 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
11-09 7e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 135 km
   Jan Brzezny
12-09 8e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) 149 km
   Serguei Morozov
13-09 9e etappe Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) - Val-d'Isere (Rhone-Alpes) 136 km
   Yuri Alekseyevich Kashirin
14-09 10e etappe Val-d'Isere (Rhone-Alpes) - Saint Gervais (Auvergne) 126 km
   Alain Vidalie
15-09 11e etappe Saint Gervais (Auvergne) - Morzine (Rhone-Alpes) 90 km
   Pedro Delgado Robledo
16-09 12e etappe deel a Morzine (Rhone-Alpes) 64 km
   Yuri Petrov
16-09 12e etappe deel b - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 49 km
   Peter Muckenhuber
Eindklassement Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 1726 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
1978
04-09 Proloog Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 4.2 km
   Jan Bogaert
05-09 1e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 126 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
06-09 2e etappe Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Chalon-sur-Saône (Bourgogne) 182 km
   Aleksandr Averin
07-09 3e etappe Chalon-sur-Saône (Bourgogne) - Roanne (Rhone-Alpes) 147 km
   Michal Klasa
08-09 4e etappe Roanne (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 148 km
   Aleksandr Averin
09-09 5e etappe Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) 159.4 km
   Ramazan Galialetdinov
10-09 6e etappe deel a Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) - Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) 13 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
10-09 6e etappe deel b Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) - Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) 5.1 km
11-09 7e etappe Aix-les-Bains (Rhone-Alpes) - Saint-Trivier-sur-Moignans (Rhone-Alpes) 129 km
   Alain Vigneron
12-09 8e etappe Saint-Trivier-sur-Moignans (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 168 km
   Aleksandr Averin
14-09 9e etappe deel a Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) 128 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
14-09 9e etappe deel b Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) 34.2 km
   Milos Hrazdira
15-09 10e etappe Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 114 km
   Ramazan Galialetdinov
16-09 11e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 111.5 km
   Serguei Morozov
17-09 12e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 130 km
   Marc Durant
Eindklassement Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) - Divonne-les-Bains (Rhone-Alpes) 1599 km
   Sergei Soukhoroutchenkov
1977
12-09 Proloog Metz (Lorraine) - Metz (Lorraine) 1.7 km
   Stefan Mutter
13-09 1e etappe Metz (Lorraine) - Metz (Lorraine) 128.5 km
   Patrick Friou
14-09 2e etappe Thionville (Lorraine) - Han-sur-Lesse (Namur) 192 km
   Guido Van Calster
15-09 3e etappe Herbeumont (Luxembourg) - Vitry-le-François (Champagne-Ardenne) 168 km
   Bernard Becaas
16-09 4e etappe Vitry-le-François (Champagne-Ardenne) - Hayange (Lorraine) 177 km
   Claude Criquielion
17-09 5e etappe Hayange (Lorraine) - Saarbrücken (Saarland) 135 km
   Bernard Becaas
18-09 6e etappe Kehl (Baden-Wurttemberg) 39.4 km
   Vito Da Ros
20-09 7e etappe Kehl (Baden-Wurttemberg) - Schiltigheim (Alsace) 142.5 km
   Guido Van Calster
21-09 8e etappe Schiltigheim (Alsace) - Sélestat (Alsace) 125 km
   Guido Van Calster
22-09 9e etappe Sélestat (Alsace) - Thann (Alsace) 124.5 km
   Gilbert Le Lay
23-09 10e etappe Thann (Alsace) - Kingersheim (Alsace) 108 km
   Mirko Bernardi
24-09 11e etappe Kingersheim (Alsace) - Ballon d'Alsace (Lorraine) 110 km
   Christian Levavasseur
25-09 12e etappe Luxeuil (Franche-Comte) - Nancy (Lorraine) 147 km
   Guido Van Calster
Eindklassement Metz (Lorraine) - Nancy (Lorraine) 1498 km
   Eddy Schepers
1976
04-09 1e etappe Nice (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Isola (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 87,5 km
   Sven-Åke Nilsson
05-09 2e etappe Isola (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 157 km
   Daniel Ceulemans
06-09 3e etappe - Embrun (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 122 km
   Tommy Prim
07-09 4e etappe Gap (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Allevard (Rhone-Alpes) 166 km
   Jiri Bartolsik
08-09 5e etappe Allevard (Rhone-Alpes) - Le Collet (Rhone-Alpes) 12 km
   Gilbert Chaumaz
09-09 6e etappe Allevard (Rhone-Alpes) - Morzine (Rhone-Alpes) 163 km
   Henk Lubberding
10-09 7e etappe Morzine (Rhone-Alpes) - Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) 90 km
   Alain De Carvalho
11-09 8e etappe Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) 169 km
   Pierre Bazzo
11-09 9e etappe Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) - Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) 26 km
   Gilbert Duclos-Lassalle
Eindklassement Nice (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bourg-en-Bresse (Rhone-Alpes) 992.5 km
   Sven-Åke Nilsson
1974
09-07 Proloog Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 9.2 km
10-07 1e etappe Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 98.5 km
   Jozef Kaczmarek
11-07 2e etappe Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Montpellier (Languedoc-Roussillon) 126 km
   Alain Bernard
12-07 3e etappe Mazamet (Midi-Pyrenees) - Colomiers (Midi-Pyrenees) 142 km
   Bernard Vallet
13-07 4e etappe Colomiers (Midi-Pyrenees) - Colomiers (Midi-Pyrenees) 37 km
   Guy Leleu
14-07 5e etappe Pamiers (Midi-Pyrenees) - Seo de Urgel (Cataluña) 167.5 km
   Ryszard Jan Szurkowski
15-07 6e etappe Sort (Cataluña) - Saint-Lary-Soulan (Midi-Pyrenees) 165.5 km
   Enrique Martinez Heredia
17-07 7e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Pau (Aquitaine) 141.5 km
   José Nazábal Mimendia
18-07 8e etappe Mont-de-Marsan (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 120 km
   Jean-Louis Danguillaume
20-07 9e etappe Vouvray (Centre) - Vouvray (Centre) 30.8 km
   Tadeusz Mytnik
20-07 10e etappe Vouvray (Centre) - Orléans (Centre) 112.5 km
   Ivan Schmid
21-07 11e etappe Orléans (Centre) - Paris (Ile-de-France) 146 km
   Jan Brzezny
Eindklassement Martigues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Paris (Ile-de-France) 1298 km
   Enrique Martinez Heredia
1973
10-07 Proloog Aubagne (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Aubagne (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 9.6 km
11-07 1e etappe Marignane (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Palavas-les-Flots (Languedoc-Roussillon) 167.5 km
   Andre Gevers
12-07 2e etappe Pézenas (Languedoc-Roussillon) - Argelès-sur-Mer (Languedoc-Roussillon) 166.5 km
   Enrique Martinez Heredia
13-07 3e etappe Perpignan (Languedoc-Roussillon) 103.5 km
   Julian Carlos Andiano Eguiguren
14-07 4e etappe Unac (Midi-Pyrenees) - Ax-les-Thermes (Midi-Pyrenees) 29.15 km
   Gianbattista Baronchelli
15-07 5e etappe Ax-les-Thermes (Midi-Pyrenees) - Luchon (Midi-Pyrenees) 167.5 km
   Juan Pujol Pages
16-07 6e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Pau (Aquitaine) 141.5 km
   José Nazábal Mimendia
17-07 7e etappe - Fleurance (Midi-Pyrenees) 92.5 km
   Mathieu Dohmen
18-07 8e etappe Mézin (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 164.5 km
   Erny Kirchen
19-07 9e etappe Bergerac (Aquitaine) - Brive-la-Gaillarde (Limousin) 160.5 km
   Peter Weibel
20-07 10e etappe Égletons (Limousin) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 141 km
   Robert Thalmann
21-07 11e etappe Orléans (Centre) - Versailles (Ile-de-France) 145 km
   Antoine Gutierrez
22-07 12e etappe Versailles (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 89 km
   Erny Kirchen
Eindklassement Aubagne (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Paris (Ile-de-France) 1577 km
   Gianbattista Baronchelli
1972
13-09 1e etappe Saint-Jean-de-Monts (Pays de la Loire) - Saint-Jean-de-Monts (Pays de la Loire) 16.2 km
   Claude Tollet
14-09 2e etappe Merlin-Plage (Nord-Pas-de-Calais) - Niort (Poitou-Charentes) 147.3 km
   Bruno Hubschmid
15-09 3e etappe Niort (Poitou-Charentes) - Saint-Yrieix-la-Perche (Limousin) 170 km
   Michel Coroller
16-09 4e etappe Saint-Yrieix-la-Perche (Limousin) - Bort-les-Orgues (Limousin) 160 km
   Raymond Martin
17-09 5e etappe Bort-les-Orgues (Limousin) - Puy de Dôme (Auvergne) 88.5 km
   Ueli Sutter
18-09 6e etappe Clermont-Ferrand (Auvergne) - Le Creusot (Bourgogne) 170 km
   Ivan Schmid
19-09 7e etappe Tournus (Bourgogne) - Les Rousses (Franche-Comte) 168.5 km
   Franco Ongarato
20-09 8e etappe Les Rousses (Franche-Comte) - Les Rousses (Franche-Comte) 18 km
   Cees Priem
21-09 9e etappe Les Rousses (Franche-Comte) - Besançon (Franche-Comte) 171 km
   Cees Koeken
22-09 10e etappe Besançon (Franche-Comte) - Saint-Louis (Alsace) 170 km
   Michel Roques
23-09 11e etappe Guebwiller (Alsace) - Vittel (Lorraine) 170 km
   Guy Sibille
24-09 12e etappe deel a Vittel (Lorraine) - Belfort (Franche-Comte) 139 km
   Claude Tollet
24-09 12e etappe deel b Belfort (Franche-Comte) - Sochaux (Franche-Comte) 33 km
   Fedor Iwan den Hertog
Bergklassement
   Ueli Sutter
Puntenklassement
   Cees Priem
Eindklassement - Sochaux (Franche-Comte) 1621 km
   Fedor Iwan den Hertog
1971
16-09 1e etappe Albi (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 7.6 km
   Josef Fuchs
17-09 2e etappe Albi (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 132.5 km
   Bruno Hubschmid
18-09 3e etappe Albi (Midi-Pyrenees) - Mende (Languedoc-Roussillon) 209 km
   Fedor Iwan den Hertog
19-09 4e etappe Mende (Languedoc-Roussillon) - Lodève (Languedoc-Roussillon) 178.5 km
   Jiri Háva
20-09 5e etappe Lodève (Languedoc-Roussillon) - Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 185.5 km
   Milos Hrazdira
21-09 6e etappe Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Digne (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 175 km
   Jo Van Pol
22-09 7e etappe Digne (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Briançon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 190.5 km
   Régis Ovion
23-09 8e etappe Briançon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Montmélian (Rhone-Alpes) 145 km
   Wolfgang Steinmayr
24-09 9e etappe Montmélian (Rhone-Alpes) - Annemasse (Rhone-Alpes) 117.5 km
   Jean-Pierre Guitard
25-09 10e etappe Pont (Rhone-Alpes) - Roanne (Rhone-Alpes) 144 km
   Jaime Huelamo Huelamo
26-09 11e etappe deel a Roanne (Rhone-Alpes) - Roanne (Rhone-Alpes) 40 km
   Régis Ovion
26-09 11e etappe deel b Roanne (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 129.5 km
   Ivan Schmid
Bergklassement
   Mathieu Pustjens
Puntenklassement
   Bruno Hubschmid
Eindklassement - Saint-Etienne (Pays de la Loire) 1654 km
   Régis Ovion
1970
12-09 1e etappe Arpajon (Ile-de-France) - Graçay (Centre) 206 km
   Tino Tabak
13-09 2e etappe Graçay (Centre) - Graçay (Centre) 16,6 km
   Jean-Luc Molineris
13-09 3e etappe Graçay (Centre) - Vierzon (Centre) 155 km
   Jean-Claude Blocher
14-09 4e etappe Vierzon (Centre) - Château-Chinon (Bourgogne) 198 km
   Riccardo Belodi
15-09 5e etappe Château-Chinon (Bourgogne) - Thiers (Auvergne) 213 km
   Yves Hézard
Bergklassement
   Franco Balduzzi
Eindklassement
   Marcel Duchemin
1969
11-09 Proloog Le Mans (Pays de la Loire) - Le Mans (Pays de la Loire) 9,150 km
   Gösta Fåglum (Pettersson)
12-09 1e etappe deel a Le Mans (Pays de la Loire) - La Ferté-Macé (Basse-Normandie) 93.5 km
   Jan Høegh
12-09 1e etappe deel b La Ferté-Macé (Basse-Normandie) - La Ferté-Macé (Basse-Normandie) 10 km
   Joop Zoetemelk
13-09 2e etappe La Ferté-Macé (Basse-Normandie) - Cherbourg (Basse-Normandie) 229 km
   Gérard Besnard
14-09 3e etappe Cherbourg (Basse-Normandie) - Saint-Hilaire-du-Harcouët (Basse-Normandie) 192 km
   Dave Rollinson
15-09 4e etappe Saint-Hilaire-du-Harcouët (Basse-Normandie) - Paimpol (Bretagne) 192 km
   Piet Hoekstra
16-09 5e etappe Paimpol (Bretagne) - Quimper (Bretagne) 172.5 km
   Agustin Alcantara
17-09 6e etappe deel a Quimper (Bretagne) - Réguiny (Bretagne) 120 km
   Tomas Fåglum (Pettersson)
17-09 6e etappe deel b Réguiny (Bretagne) - Ploërmel (Bretagne) 43.5 km
   Fedor Iwan den Hertog
18-09 7e etappe Ploërmel (Bretagne) - Angers (Pays de la Loire) 176 km
   Regis Delepine
19-09 8e etappe Angers (Pays de la Loire) - Châteauroux (Centre) 219.5 km
   Bernard Thevenet
20-09 9e etappe Châteauroux (Centre) - Riom (Auvergne) 220 km
   Charly Rouxel
21-09 10e etappe deel a Riom (Auvergne) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 138 km
   Billy Bilsland
21-09 10e etappe deel b Clermont-Ferrand (Auvergne) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 80 km
   Josef Fuchs
Bergklassement
   Marcel Duchemin
Puntenklassement
   Gérard Besnard
Eindklassement Le Mans (Pays de la Loire) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 1895 km
   Joop Zoetemelk
1968
13-09 1e etappe Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) 144 km
   Michel Coulon
14-09 2e etappe deel a Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - La Chaux-de-Fonds (Neuchatel) 211.5 km
   Davide Boifava
14-09 2e etappe deel b La Chaux-de-Fonds (Neuchatel) - La Chaux-de-Fonds (Neuchatel) 8 km
   Robert Bouloux
15-09 3e etappe La Chaux-de-Fonds (Neuchatel) - Mulhouse (Alsace) 149 km
   Pepp Iyffert
16-09 4e etappe Mulhouse (Alsace) - Vesoul (Franche-Comte) 143.5 km
   Giannino Bianco
17-09 5e etappe Belfort (Franche-Comte) - Gérardmer (Lorraine) 190 km
   Alain Vasseur
18-09 6e etappe Gérardmer (Lorraine) - Épinal (Lorraine) 47.2 km
   Jean-Pierre Boulard
19-09 7e etappe Épinal (Lorraine) - Verdun (Lorraine) 181.5 km
   Frans Mintjens
20-09 8e etappe Verdun (Lorraine) - Vielsalm (Luxembourg) 189 km
   Lucien Van Impe
21-09 9e etappe Vielsalm (Luxembourg) - Forbach (Lorraine) 210 km
   Alain Vasseur
22-09 10e etappe deel a Forbach (Lorraine) - Champigneulles (Lorraine) 93.5 km
   Roger De Vlaeminck
22-09 10e etappe deel b Champigneulles (Lorraine) - Nancy (Lorraine) 16.1 km
   Roger De Vlaeminck
Bergklassement
   Lucien Van Impe
Puntenklassement
   Roger De Vlaeminck
Eindklassement Thonon-les-Bains (Rhone-Alpes) - Nancy (Lorraine) 1583 km
   Jean-Pierre Boulard
1967
13-07 1e etappe deel a Nîmes (Languedoc-Roussillon) - Nîmes (Languedoc-Roussillon) 128 km
   Constantino Conti
13-07 1e etappe deel b Nîmes (Languedoc-Roussillon) - Nîmes (Languedoc-Roussillon) 5.31 km
   Christian Robini
14-07 2e etappe Nîmes (Languedoc-Roussillon) - Sète (Languedoc-Roussillon) 118 km
   Leo Duyndam
15-07 3e etappe Béziers (Languedoc-Roussillon) - Béziers (Languedoc-Roussillon) 37.4 km
   Fedor Iwan den Hertog
16-07 4e etappe Béziers (Languedoc-Roussillon) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 184 km
   Claude Guyot
17-07 5e etappe Saint-Girons (Midi-Pyrenees) - Luchon (Midi-Pyrenees) 96 km
   Arturo Pecchielan
18-07 6e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Pau (Aquitaine) 171 km
   Arturo Pecchielan
19-07 7e etappe Mont-de-Marsan (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 130.5 km
   Claude Guyot
20-07 8e etappe Libourne (Aquitaine) - Limoges (Limousin) 193 km
   Andreas Troche
21-07 9e etappe Limoges (Limousin) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 213.5 km
   Giovanni Cavalcanti
22-07 10e etappe Bourges (Centre) - Fontainebleau (Ile-de-France) 166 km
   Cyrille Guimard
23-07 11e etappe Fontainebleau (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 117 km
   Cyrille Guimard
Puntenklassement
   Cyrille Guimard
Eindklassement Nîmes (Languedoc-Roussillon) - Paris (Ile-de-France) 1560 km
   Christian Robini
Bergklassement
   Arturo Pecchielan
1966
02-07 1e etappe deel a Albi (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 14.54 km
   Mino Denti
02-07 1e etappe deel b Albi (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 117,5 km
   Harry Steevens
03-07 2e etappe Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 142,3 km
   José Gomez Lucas
04-07 3e etappe Castres (Midi-Pyrenees) - Sète (Languedoc-Roussillon) 171.5 km
   Vladimir Urbanovitch
05-07 4e etappe Montpellier (Languedoc-Roussillon) - Vals-les-Bains (Rhone-Alpes) 144 km
   Attilio Benfatto
06-07 5e etappe Privas (Rhone-Alpes) - Le Bourg-d'Oisans (Rhone-Alpes) 203,5 km
   Antonio Paolo Albonetti
08-07 6e etappe Briançon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Turin (Piemonte) 160 km
   Agustín Tamames Iglesias
09-07 7e etappe Ivrea (Piemonte) - Ivrea (Piemonte) 24 km
   Bernard Guyot jr.
10-07 8e etappe Ivrea (Piemonte) - Chamonix (Rhone-Alpes) 188 km
   Vicente Lopez Carril
11-07 9e etappe Ugine (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 230.5 km
   Giorgio Favaro
12-07 10e etappe Montrond-les-Bains (Rhone-Alpes) - Montluçon (Auvergne) 199.5 km
   Rini Wagtmans
13-07 11e etappe La Châtre (Auvergne) - Orléans (Centre) 180.5 km
   Jan Svorada sr.
14-07 12e etappe Orléans (Centre) - Paris (Ile-de-France) 162 km
   Claude Guyot
Bergklassement
   Giorgio Favaro
Puntenklassement
   Harry Steevens
Eindklassement Albi (Midi-Pyrenees) - Paris (Ile-de-France) 1937. km
   Mino Denti
1965
20-06 1e etappe Köln (Nordrhein-Westfalen) - Köln (Nordrhein-Westfalen) 162.5 km
   Wilfried Peffgen
21-06 2e etappe Köln (Nordrhein-Westfalen) - Eupen (Liege) 127.5 km
   Mariano Diaz Diaz
22-06 3e etappe Eupen (Liege) - Liège (Liege) 130 km
   Battista Monti
23-06 4e etappe Jambes (Namur) - Roubaix (Nord-Pas-de-Calais) 147.5 km
   Peter Chisman
24-06 5e etappe Béthune (Nord-Pas-de-Calais) - Rouen (Haute-Normandie) 186 km
   Mario Anni
25-06 6e etappe Caen (Basse-Normandie) - Saint-Brieuc (Bretagne) 227 km
   Andrzej Blawdzin
27-06 7e etappe Concarneau (Bretagne) - La Baule-Escoublac (Pays de la Loire) 188 km
   Bernard Guyot jr.
28-06 8e etappe La Baule-Escoublac (Pays de la Loire) - La Rochelle (Poitou-Charentes) 219 km
   Domingo Perurena Telletxea
29-06 9e etappe Châtelaillon (Poitou-Charentes) - Bordeaux (Aquitaine) 189 km
   Ole Højlund
30-06 10e etappe Dax (Aquitaine) - Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) 226.5 km
   Mariano Diaz Diaz
01-07 11e etappe Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) - Ax-les-Thermes (Midi-Pyrenees) 162.5 km
   André Desvages
02-07 12e etappe Font Romeu Ermitage (Languedoc-Roussillon) - Barcelona (Cataluña) 200.5 km
   Ole Højlund
03-07 13e etappe Montjuich (Cataluña) - Montjuich (Cataluña) 19.6 km
   Bernard Guyot jr.
Eindklassement Köln (Nordrhein-Westfalen) - Montjuich (Cataluña) 2175. km
   Mariano Diaz Diaz
Bergklassement
   Mariano Diaz Diaz
Puntenklassement
   Harry Steevens
1964
01-07 1e etappe Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Toulon (Champagne-Ardenne) 167.5 km
   Felice Gimondi
02-07 2e etappe Bandol (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Montpellier (Languedoc-Roussillon) 233.5 km
   Johny Schleck
03-07 3e etappe Montpellier (Languedoc-Roussillon) - Perpignan (Languedoc-Roussillon) 174 km
   Luciano Dalla Bona
04-07 4e etappe Thuir (Languedoc-Roussillon) - Andorra (Andorra la Vella) 158 km
   Józef Gawliczek
05-07 5e etappe Tarascon-sur-Ariège (Midi-Pyrenees) - Foix-sur-Ariège (Midi-Pyrenees) 36 km
   Désiré Letort
06-07 6e etappe Foix-sur-Ariège (Midi-Pyrenees) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 132.5 km
   Juan José Sagarduy Ayastru
07-07 7e etappe Saint-Girons (Midi-Pyrenees) - Luchon (Midi-Pyrenees) 107.5 km
   Juan José Sagarduy Ayastru
08-07 8e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Pau (Aquitaine) 150.5 km
   Ventura Diaz Arrey
10-07 9e etappe Capbreton (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 108 km
   Christian Raymond
11-07 10e etappe Bordeaux (Aquitaine) - Brive-la-Gaillarde (Limousin) 215.5 km
   Roger Swerts
12-07 11e etappe Mauriac (Auvergne) - Clermont-Ferrand (Auvergne) 138 km
   Joseph Spruyt
13-07 12e etappe Montluçon (Auvergne) - Orléans (Centre) 211 km
   Jan Antoni Kudra
14-07 13e etappe Orléans (Centre) - Paris (Ile-de-France) 129 km
   Gerben Karstens
Eindklassement Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Paris (Ile-de-France) 1961 km
   Felice Gimondi
Bergklassement
   Juan José Sagarduy Ayastru
Puntenklassement
   Juan José Sagarduy Ayastru
1963
30-06 1e etappe Périgueux (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 128 km
   Lex van Kreuningen
01-07 2e etappe Bordeaux (Aquitaine) - Pau (Aquitaine) 202 km
   Yury Afanasyevich Melikhov
02-07 3e etappe Tarbes (Midi-Pyrenees) - Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) 95 km
   André Zimmermann
03-07 4e etappe Capvern (Midi-Pyrenees) - Luchon (Midi-Pyrenees) 121.5 km
   José Antonio Momeñe Campo
04-07 5e etappe Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 134 km
   Sam Van Sweevelt
05-07 6e etappe Gaillac (Midi-Pyrenees) - Aurillac (Auvergne) 183.5 km
   Marcello Mugnaini
07-07 7e etappe Saint-Flour (Auvergne) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 155 km
   Florijan Rudi (Rudolf) Valencic
08-07 8e etappe Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Grenoble (Rhone-Alpes) 174 km
   Lucien Aimar
09-07 9e etappe Saint-Jean-de-Maurienne (Rhone-Alpes) - Val-d'Isere (Rhone-Alpes) 103.5 km
   André Zimmermann
10-07 10e etappe Courmayeur (Valle d'Aosta) - Chamonix (Rhone-Alpes) 148.5 km
   Gines Garcia Peran
11-07 11e etappe Sallanches (Rhone-Alpes) - Lons-le-Saunier (Franche-Comte) 197.5 km
   Yury Afanasyevich Melikhov
12-07 12e etappe Port-Lesney (Franche-Comte) - Besançon (Franche-Comte) 39.5 km
   Rolf Maurer
13-07 13e etappe Gray (Franche-Comte) - Troyes (Champagne-Ardenne) 194 km
   Yury Afanasyevich Melikhov
14-07 14e etappe Troyes (Champagne-Ardenne) - Paris (Ile-de-France) 185.5 km
   Etienne Cotman
Eindklassement Périgueux (Aquitaine) - Paris (Ile-de-France) 2061 km
   André Zimmermann
Bergklassement
   Gines Garcia Peran
1962
02-07 1e etappe Bordeaux (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 148.5 km
   Jan Janssen
03-07 2e etappe Bordeaux (Aquitaine) - Bayonne (Aquitaine) 184 km
   José Antonio Momeñe Campo
04-07 3e etappe Bayonne (Aquitaine) - Pau (Aquitaine) 155.5 km
   Pierre Matignon
05-07 4e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) 126 km
   Jan Janssen
06-07 5e etappe Audinac (Midi-Pyrenees) - Saint-Girons (Midi-Pyrenees) 45.2 km
   Jan Hugens
07-07 6e etappe Saint-Girons (Midi-Pyrenees) - Carcassonne (Languedoc-Roussillon) 135.5 km
   Lex van Kreuningen
08-07 7e etappe Carcassonne (Languedoc-Roussillon) - Montpellier (Languedoc-Roussillon) 140 km
   Jan Janssen
09-07 8e etappe Montpellier (Languedoc-Roussillon) - Aix-en-Provence (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 185 km
   Leo Knops
10-07 9e etappe Aix (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 203 km
   Roberto Poggiali
11-07 10e etappe Barcelonnette (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Briançon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 104 km
   Antonio Gomez del Moral
12-07 11e etappe Le Bourg-d'Oisans (Rhone-Alpes) - Aix (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 133 km
   René Binggeli
13-07 12e etappe Chambéry (Rhone-Alpes) - Lyon (Rhone-Alpes) 155.5 km
   Erwin Jaisli
14-07 13e etappe Lyon (Rhone-Alpes) - Nevers (Bourgogne) 232 km
   Jan Hugens
15-07 14e etappe Nevers (Bourgogne) - Paris (Ile-de-France) 178 km
   Jacques Bachelot
Eindklassement Bordeaux (Aquitaine) - Paris (Ile-de-France) 2125 km
   Antonio Gomez del Moral
Bergklassement
   Adolf Heeb
1961
02-07 1e etappe Saint-Étienne (Rhone-Alpes) - Saint-Étienne (Rhone-Alpes) 145.5 km
   Jean-Claude Lebaube
03-07 2e etappe Bourg-Argental (Rhone-Alpes) - Grenoble (Rhone-Alpes) 146.5 km
   Alan Ramsbottom
04-07 3e etappe Saint-Jean-de-Maurienne (Rhone-Alpes) - Turin (Piemonte) 151.5 km
   Emilio Cruz Diaz
05-07 4e etappe Lurisia (Piemonte) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 168.5 km
   Rogelio Hernandez Santibañez
06-07 5e etappe Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Aix (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 199 km
   Guido De Rosso
08-07 6e etappe Montpellier (Languedoc-Roussillon) - Montpellier (Languedoc-Roussillon) 151 km
   Giorgo Zancanaro
09-07 7e etappe Montpellier (Languedoc-Roussillon) - Perpignan (Languedoc-Roussillon) 174 km
   Giovanni Santini
10-07 8e etappe Perpignan (Languedoc-Roussillon) - Toulouse (Midi-Pyrenees) 206 km
   Gilberto Vendemiati
11-07 9e etappe Saint-Gaudens (Midi-Pyrenees) - Superbagnères (Midi-Pyrenees) 150.5 km
   Guido De Rosso
12-07 10e etappe Bagnères-de-Bigorre (Midi-Pyrenees) - Pau (Aquitaine) 150 km
   Bruno Fantinato
13-07 11e etappe Mont-de-Marsan (Aquitaine) - Bordeaux (Aquitaine) 129.5 km
   Antoon (Antoine) Steyaert
14-07 12e etappe Limoges (Limousin) - Limoges (Limousin) 42 km
   Erwin Jaisli
15-07 13e etappe Limoges (Limousin) - Tours (Centre) 204 km
   Jan Janssen
16-07 14e etappe Blois (Centre) - Paris (Ile-de-France) 191 km
   Sylvain Henckaerts
Eindklassement 2209 km
   Guido De Rosso
Bergklassement
   Giorgo Zancanaro

Stats Tour de l'Avenir

Eindklassementen per land
Frankrijk 16
Spanje 11
Colombia 5
Italië 4
Rusland 4
Nederland 3
België 2
Denemarken 1
Verenigde Staten 1
Duitsland 1
Zweden 1
Eindklassementen per coureur
Soukhoroutchenkov, Sergei   RUS 2
Bak, Lars Ytting   DEN 1
Bakelants, Jan   BEL 1
Barguil, Warren   FRA 1
Baronchelli, Gianbattista   ITA 1
Boulard, Jean-Pierre   FRA 1
Calzati, Sylvain   FRA 1
Casero Moreno, Angel Luis   ESP 1
Chaves Rubio, Johan Esteban   COL 1
Davy, Thomas   FRA 1
De Rosso, Guido   ITA 1
den Hertog, Fedor Iwan   NED 1
Denti, Mino   ITA 1
Diaz Diaz, Mariano   ESP 1
Duchemin, Marcel   FRA 1
Dueñas Nevado, Moisés   ESP 1
Etxebarria Alkorta, David   ESP 1
Fernández Andujar, Rubén   ESP 1
Flores Galarza, Iker   ESP 1
Florez Ortiz, Alfonso   COL 1
Garel, Hervé   FRA 1
Gimondi, Felice   ITA 1
Gomez del Moral, Antonio   ESP 1
Indurain Larraya, Miguel-Maria   ESP 1
LeMond, Greg   USA 1
López Moreno, Miguel Angel   COL 1
Ludwig, Olaf   GER 1
Madiot, Marc   FRA 1
Magnien, Emmanuel   FRA 1
Martínez de Esteban, Egoi   ESP 1
Martinez Heredia, Enrique   ESP 1
Menchov, Denis   RUS 1
Mollema, Bauke   NED 1
Mottet, Charly   FRA 1
Nilsson, Sven-Åke   SWE 1
Osa Eizaguirre, Unai   ESP 1
Ovion, Régis   FRA 1
Petrov, Evgueni   RUS 1
Quintana Rojas, Nairo Alexander   COL 1
Ramirez Ramirez, Martin Alonso   COL 1
Rinero, Christophe   FRA 1
Robini, Christian   FRA 1
Roux, Laurent   FRA 1
Schepers, Eddy   BEL 1
Sicard, Romain   FRA 1
Simon, Pascal   FRA 1
Zimmermann, André   FRA 1
Zoetemelk, Joop   NED 1
Ritzeges/etappes per land
Frankrijk 194
Nederland 58
Spanje 55
Italië 42
België 38
Duitsland 27
Zwitserland 27
USSR 23
Australië 19
Rusland 16
Groot-Brittannië 15
Colombia 14
Verenigde Staten 11
Polen 9
Denemarken 8
Tsjechoslowakije 6
Zweden 5
Oostenrijk 5
Noorwegen 4
Duitse Democratische Republiek 4
Luxemburg 4
Estland 4
Oekraïne 3
Belarus 3
Slovenië 2
Kazachstan 2
Tsjechië 2
Finland 2
Ierland 2
Letland 2
Oezbekistan 1
Mexico 1
Costa Rica 1
Tunesië 1
Liechtenstein 1
Joegoslavië 1
West-Duitsland 1
Ritzeges/etappes per coureur
Indurain Larraya, Miguel-Maria   ESP 6
Ludwig, Olaf   GER 6
Soukhoroutchenkov, Sergei   RUS 6
Chavanel, Sébastien   FRA 5
den Hertog, Fedor Iwan   NED 5
Magnien, Emmanuel   FRA 5
Averin, Aleksandr   URS 4
Galialetdinov, Ramazan   URS 4
Guimard, Cyrille   FRA 4
Guyot, Claude   FRA 4
Janssen, Jan   NED 4
Roux, Laurent   FRA 4
Sagarduy Ayastru, Juan José   ESP 4
Seigneur, Eddy   FRA 4
Van Calster, Guido   BEL 4
Wiss, Benno   SUI 4
Zabel, Erik   GER 4
Barinov, Yuri   URS 3
Boasson Hagen, Edvald   NOR 3
Bodrogi, Laszlo   FRA 3
De Vlaeminck, Roger   BEL 3
Diaz Diaz, Mariano   ESP 3
Dumoulin, Samuel   FRA 3
Ewan, Caleb   AUS 3
Favaro, Giorgio   ITA 3
Guyot jr., Bernard   FRA 3
Hoffman, Tristan   NED 3
Hubschmid, Bruno   SUI 3
Jiménez Bautista, José Patrocinio   COL 3
LeMond, Greg   USA 3
McEwen, Robbie   AUS 3
Melikhov, Yury Afanasyevich   URS 3
Millar, David   GBR 3
Mottet, Charly   FRA 3
Ovion, Régis   FRA 3
Pecchielan, Arturo   ITA 3
Schmid, Ivan   SUI 3
Steevens, Harry   NED 3
Usov, Alexandre   BLR 3
Yates, Simon   GBR 3
Albonetti, Antonio Paolo   ITA 2
Barguil, Warren   FRA 2
Becaas, Bernard   FRA 2
Benfatto, Attilio   ITA 2
Besnard, Gérard   FRA 2
Blijlevens, Jeroen   NED 2
Bogaert, Jan   BEL 2
Bonnet, Patrick   FRA 2
Bouloux, Robert   FRA 2
Brzezny, Jan   POL 2
Castaing, Francis   FRA 2
Cataldo, Dario   ITA 2
Clère, Régis   FRA 2
Cooke, Baden   AUS 2
Cornillet, Bruno   FRA 2
De Rosso, Guido   ITA 2
Degenkolb, John   GER 2
Dekker, Erik   NED 2
Drogan, Bernd   GDR 2
Etxebarria Alkorta, David   ESP 2
Farrar, Tyler   USA 2
Fuchs, Josef   SUI 2
Garcia Peran, Gines   ESP 2
Grewal, Alexi   USA 2
Guay, Stéphane   FRA 2
Hepburn, Michael   AUS 2
Hoekstra, Piet   NED 2
Hofland, Moreno   NED 2
Højlund, Ole   DEN 2
Hrazdira, Milos   TCH 2
Hugens, Jan   NED 2
Hunt, Jeremy   GBR 2
Iaroshenko, Oleg   URS 2
Ivanov, Serguei   RUS 2
Jaisli, Erwin   SUI 2
Kashirin, Yuri Alekseyevich   URS 2
Kerbrat, Gerard   FRA 2
Kirchen, Erny   LUX 2
Klemme, Dominic   GER 2
Martinez Heredia, Enrique   ESP 2
McGee, Bradley   AUS 2
Momeñe Campo, José Antonio   ESP 2
Morozov, Serguei   URS 2
Nazábal Mimendia, José   ESP 2
Nazon, Damien   FRA 2
Petermann, Andreas   GDR 2
Pozzato, Filippo   ITA 2
Priem, Cees   NED 2
Quintana Rojas, Nairo Alexander   COL 2
Raab, Uwe   GER 2
Rinero, Christophe   FRA 2
Roux, Denis   FRA 2
Simon, François   FRA 2
Simon, Pascal   FRA 2
Sutter, Ueli   SUI 2
Sweet, Jay   AUS 2
Tollet, Claude   FRA 2
van Bon, Leon   NED 2
Van Brabant, Benny   BEL 2
Van Impe, Lucien   BEL 2
van Kreuningen, Lex   NED 2
Vasseur, Alain   FRA 2
Wiggins, Bradley   GBR 2
Wilson, Matthew   AUS 2
Zancanaro, Giorgo   ITA 2
Zapatero Marcos, Juan-Martin   ESP 2
Zimmermann, André   FRA 2
Zinoviev, Alexandre (Sasha) Mikailovitch   UKR 2
Abduzhaparov, Djamolidine   UZB 1
Agudelo Gomez, José Antonio   COL 1
Aimar, Lucien   FRA 1
Alaphilippe, Julian   FRA 1
Alcantara, Agustin   MEX 1
Amador Bikkazakova, Andrey   CRC 1
Andersen, Michael Valgren   DEN 1
Andiano Eguiguren, Julian Carlos   ESP 1
Anni, Mario   ITA 1
Ardila Caño, Mauricio Alberto   COL 1
Arndt, Nikias   GER 1
Arnould, Dominique   FRA 1
Bachelot, Jacques   FRA 1
Bak, Lars Ytting   DEN 1
Bakelants, Jan   BEL 1
Balduzzi, Franco   ITA 1
Bardet, Romain   FRA 1
Baronchelli, Gianbattista   ITA 1
Barteau, Vincent   FRA 1
Barth, Thomas   GER 1
Bartolsik, Jiri   TCH 1
Bazzo, Pierre   FRA 1
Belodi, Riccardo   ITA 1
Benjamins, Henk   NED 1
Bérard, Julien   FRA 1
Bernard, Jean-François   FRA 1
Bernard, Alain   FRA 1
Bernardi, Mirko   ITA 1
Bezault, Laurent   FRA 1
Bianco, Giannino   ITA 1
Bilsland, Billy   GBR 1
Binggeli, René   SUI 1
Blawdzin, Andrzej   POL 1
Blocher, Jean-Claude   FRA 1
Bloy, Jean-Christophe   FRA 1
Boden, Falk   GER 1
Boifava, Davide   ITA 1
Botcharov, Alexandre   RUS 1
Boulard, Jean-Pierre   FRA 1
Bourreau, Bernard   FRA 1
Boyer, Jonathan   USA 1
Boyer, Eric   FRA 1
Božič, Borut   SLO 1
Brunetti, Carlo   ITA 1
Cabrera Cataneda, Samuel   COL 1
Caethoven, Steven   BEL 1
Camargo Gonzalez, Luis Alberto   COL 1
Carrera Alvarez, José Enrique   ESP 1
Casado, Philippe   FRA 1
Casper, Jimmy   FRA 1
Castroviejo Nicolás, Jonathan   ESP 1
Cavalcanti, Giovanni   ITA 1
Ceulemans, Daniel   FRA 1
Chaubet, Christian   FRA 1
Chaumaz, Gilbert   FRA 1
Chevallier, Philippe   FRA 1
Chisman, Peter   GBR 1
Chotard, Laurent   FRA 1
Chouffe, Alexandre   FRA 1
Chtioui, Rafaâ   TUN 1
Claes, Ronny   BEL 1
Clement, Stef   NED 1
Conti, Constantino   ITA 1
Coroller, Michel   FRA 1
Corredor Alvarez, Edgar   COL 1
Cotman, Etienne   BEL 1
Coulon, Michel   BEL 1
Criquielion, Claude   BEL 1
Cruz Diaz, Emilio   ESP 1
Cubino Gonzalez, Laudelino   ESP 1
Cuenca Martinez, Juan Miguel   ESP 1
Da Ros, Vito   ITA 1
Dalla Bona, Luciano   ITA 1
Danguillaume, Jean-Louis   FRA 1
Danguillaume, Jean-Pierre   FRA 1
Davidenok, Ilya   KAZ 1
De Carvalho, Alain   FRA 1
de Jongh, Steven   NED 1
De Kort, Koen   NED 1
Dekker, Thomas   NED 1
Dekkers, Hans   NED 1
Del Nero Montes, Jesus   ESP 1
Del Olmo Zendegi, Txema   ESP 1
Delage, Mickael   FRA 1
Delaplace, Anthony   FRA 1
Delepine, Regis   FRA 1
Delgado Robledo, Pedro   ESP 1
Delrieu, David   FRA 1
Den Bakker, Maarten   NED 1
Denti, Mino   ITA 1
Desvages, André   FRA 1
Di Grégorio, Rémy   FRA 1
Diaz Arrey, Ventura   ESP 1
Díaz Justo, Rafael   ESP 1
Dillier, Silvan   SUI 1
Dohmen, Mathieu   NED 1
Duchemin, Marcel   FRA 1
Duclos-Lassalle, Gilbert   FRA 1
Ducreux, Daniel   FRA 1
Dueñas Nevado, Moisés   ESP 1
Durant, Marc   FRA 1
Duyndam, Leo   NED 1
Edaleine, Christophe   FRA 1
Eijssen, Yannick   BEL 1
Eltink, Theo   NED 1
Eriksen, Kim   DEN 1
Evanshine, Jeff   USA 1
Fåglum (Pettersson), Tomas   SWE 1
Fåglum (Pettersson), Gösta   SWE 1
Fantinato, Bruno   ITA 1
Fédrigo, Pierrick   FRA 1
Ferebauer, Ladislav   TCH 1
Fernández Andujar, Rubén   ESP 1
Finot, Frédéric   FRA 1
Flakemore, Campbell   AUS 1
Florencio Cabre, Xavier   ESP 1
Flores Galarza, Iker   ESP 1
Friou, Patrick   FRA 1
Garel, Hervé   FRA 1
Gasparre, Graziano   ITA 1
Gawliczek, Józef   POL 1
Genty, Laurent   FRA 1
Gevers, Andre   NED 1
Gilbert, Philippe   BEL 1
Gimondi, Felice   ITA 1
Glaus, Gilbert   SUI 1
Gomez, Marc   FRA 1
Gomez del Moral, Antonio   ESP 1
Gomez Lucas, José   ESP 1
Gottfried, Alexander   GER 1
Gougeard, Alexis   FRA 1
Guilbert, Charles   FRA 1
Guitard, Jean-Pierre   FRA 1
Gutierrez, Antoine   FRA 1
Hardy, Romain   FRA 1
Hartmann, Nicolas   FRA 1
Háva, Jiri   TCH 1
Heeb, Adolf   LIE 1
Heintz, Henri   FRA 1
Hekimi, Siegfried   SUI 1
Henckaerts, Sylvain   BEL 1
Hernandez Santibañez, Rogelio   ESP 1
Herrada López, José   ESP 1
Herrera Herrera, Luis Alberto   COL 1
Heulot, Stéphane   FRA 1
Hézard, Yves   FRA 1
Høegh, Jan   DEN 1
Høj, Frank   DEN 1
Hoste, Leif   BEL 1
Hubert, Emmanuel   FRA 1
Huelamo Huelamo, Jaime   ESP 1
Iyffert, Pepp   URS 1
Jalabert, Nicolas   FRA 1
Jeannesson, Arnold   FRA 1
Jenner, Christopher   FRA 1
Joachim, Benoit   LUX 1
Jules, Pascal   FRA 1
Kaczmarek, Jozef   POL 1
Karner, Leo   AUT 1
Karstens, Gerben   NED 1
Kern, Christophe   FRA 1
Kintana Zarate, Aitor   ESP 1
Kirsipuu, Jaan   EST 1
Klasa, Michal   TCH 1
Knops, Leo   NED 1
Koehler, Philippe   FRA 1
Koeken, Cees   NED 1
Kohler, Martin   SUI 1
Konychev, Dmitri   RUS 1
Kosyakov, Dmytro   RUS 1
Kritskiy, Timofey   RUS 1
Krivocheev, Serguei   URS 1
Krivtsov, Yuriy   FRA 1
Kudra, Jan Antoni   POL 1
Kummer, Mario   GER 1
Kump, Marko   SLO 1
Langella, Anthony   FRA 1
Latasa Lasa, David   ESP 1
Laukka, Joona   FIN 1
Le Boulanger, Yoann   FRA 1
Le Flohic, Loïc   FRA 1
Le Lay, Gilbert   FRA 1
Lebaube, Jean-Claude   FRA 1
Leleu, Philippe   FRA 1
Leleu, Guy   FRA 1
Letort, Désiré   FRA 1
Levavasseur, Christian   FRA 1
Lievin, Gérald   FRA 1
Lopez Carril, Vicente   ESP 1
López Moreno, Miguel Angel   COL 1
Lövkvist, Thomas   SWE 1
Lubberding, Henk   NED 1
Ludewig, Jörg   GER 1
Lutsenko, Alexey   KAZ 1
Madiot, Marc   FRA 1
Magni, Claude   FRA 1
Manfrin, Jean-Marc   FRA 1
Mareš, Martin   CZE 1
Marie, Thierry   FRA 1
Martin, Raymond   FRA 1
Martinez, Philippe   FRA 1
Mathis, Hubert   FRA 1
Matignon, Pierre   FRA 1
Maurer, Rolf   SUI 1
McCarthy, Jay   AUS 1
McLay, Daniel   GBR 1
Menthéour, Erwan   FRA 1
Menthéour, Pierre-Henri   FRA 1
Merckx, Axel   BEL 1
Meunier, Jean-Claude   FRA 1
Minard, Sébastien   FRA 1
Mintjens, Frans   BEL 1
Molineris, Jean-Luc   FRA 1
Moncassin, Frédéric   FRA 1
Moncoutié, David   FRA 1
Monti, Battista   ITA 1
Moreau, Christophe   FRA 1
Morin, Anthony   FRA 1
Muckenhuber, Peter   AUT 1
Mugnaini, Marcello   ITA 1
Mujika Aramburu, Jokin   ESP 1
Müller, Christian   GER 1
Muravski, Vladimir   LAT 1
Mutter, Stefan   SUI 1
Mytnik, Tadeusz   POL 1
Myyryläinen, Kari   FIN 1
Naibo, Carl   FRA 1
Nazon, Jean-Patrick   FRA 1
Nilsson, Sven-Åke   SWE 1
Ongarato, Franco   ITA 1
Oosterhof, Popke   NED 1
Opryshko, Oleg   UKR 1
Paiani, Jean-Lou   FRA 1
Paolini, Luca   ITA 1
Pardilla Bellón, Sergio   ESP 1
Peffgen, Wilfried   GER 1
Pelier, Joël   FRA 1
Perurena Telletxea , Domingo   ESP 1
Petrov, Yuri   RUS 1
Phinney, Taylor   USA 1
Poggiali, Roberto   ITA 1
Poisson, Pascal   FRA 1
Pomoshnikov, Sergei   RUS 1
Pontier, Frédéric   FRA 1
Pöstlberger, Lukas   AUT 1
Poulhies, Stéphane   FRA 1
Prim, Tommy   SWE 1
Pujol Pages, Juan   ESP 1
Pustjens, Mathieu   NED 1
Ramirez Ramirez, Martin Alonso   COL 1
Ramsbottom, Alan   GBR 1
Rando, Dario   ITA 1
Raymond, Christian   FRA 1
Robini, Christian   FRA 1
Roche, Nicolas   IRL 1
Roche, Stephen   IRL 1
Rodriguez, Jean-François   FRA 1
Rollinson, Dave   GBR 1
Rondon Vasquez, Abelardo   COL 1
Roques, Michel   FRA 1
Rous, Didier   FRA 1
Rouxel, Charly   FRA 1
Rovny, Ivan   RUS 1
Rüttimann, Niki   SUI 1
Salanson, Fabrice   FRA 1
Salomon, Eric   FRA 1
Samy, Daniel   FRA 1
Santini, Giovanni   ITA 1
Schleck, Johny   LUX 1
Sibille, Guy   FRA 1
Sicard, Romain   FRA 1
Silloniz Aresti, Aitor   ESP 1
Skjerping, Kristoffer   NOR 1
Spetgens, Jan   NED 1
Spruyt, Joseph   BEL 1
Stauff, Andreas   GER 1
Steels, Tom   BEL 1
Steinmayr, Wolfgang   AUT 1
Steyaert, Antoon (Antoine)   BEL 1
Sujka, Krzysztof   POL 1
Suun, Riho   EST 1
Svorada sr., Jan   CZE 1
Swerts, Roger   BEL 1
Szurkowski, Ryszard Jan   POL 1
Taaramäe, Rein   EST 1
Tabak, Tino   NED 1
Tamames Iglesias, Agustín   ESP 1
Teuns, Dylan   BEL 1
Thalmann, Robert   SUI 1
Thevenet, Bernard   FRA 1
Thomas, Davy   FRA 1
Tombak, Janek   EST 1
Troche, Andreas   GER 1
Ugrumov, Piotr   LAT 1
Urbanovitch, Vladimir   URS 1
Valencic, Florijan Rudi (Rudolf)   YUG 1
Vallet, Bernard   FRA 1
van der Velde, Ricardo   NED 1
Van Garderen, Tejay   USA 1
Van Gestel, Gerrit   BEL 1
Van Pol, Jo   NED 1
van Poppel, Jean-Paul   NED 1
Van Sweevelt, Sam   BEL 1
van Winden, Dennis   NED 1
Vandewalle, Kristof   BEL 1
Vasseur, Cédric   FRA 1
Vedernikov, Andrej   RUS 1
Vendemiati, Gilberto   ITA 1
Vermeltfoort, Coen   NED 1
Vervaeke, Louis   BEL 1
Vichot, Frédéric   FRA 1
Vidalie, Alain   FRA 1
Vigneron, Alain   FRA 1
Vinther, Troels Rønning   DEN 1
Voeckler, Thomas   FRA 1
Vogels jr, Henk   AUS 1
Wagtmans, Rini   NED 1
Weibel, Peter   FRG 1
Wellens, Leo   BEL 1
Wellens, Paul   BEL 1
Wesemann, Steffen   SUI 1
Winterberg, Guido   SUI 1
Wippert, Wouter   NED 1
Wojtinek, Bruno   FRA 1
Wrolich, Peter   AUT 1
Wüst, Marcel   GER 1
Wuyts, Peter   BEL 1
Wynants, Ludwig   BEL 1
Zaballa Gutierrez, Constantino   ESP 1
Ziegler, Bertrand   FRA 1
Zoetemelk, Joop   NED 1